MALONĖS AKYS

Idant apšviestų jūsų širdies akis ir jūs pažintumėte, kokia yra viltis, į kurią esate pašaukti, koks Jo šventųjų garbingo paveldo turtas. (Laiškas efeziečiams 1, 18)

1999 metų rudenį vykęs aukcionas atkreipė žiniasklaidos dėmesį. Tą įvykį aprašė Los Andželo „Taims“. Tai nebuvo klasikinis papuošalų, sportinių automobilių ar senų muzikos įrašų aukcionas. Tai buvo aštuonių pasaulio žaviausių modelių kiaušialąsčių aukcionas – kiaušialąsčių, kurios apvaisintos taps gražutėliais kūdikiais.

Štai kaip viskas nutiko. Vienas mados fotografas iš Kalifornijos nusipirko autorines teises į modelių kiaušialąstes. Suinteresuotos poros galėjo pamatyti tuos modelius fotografo tinklalapyje. Fotografas žinojo, kad galės parduoti jų kiaušialąstes gana brangiai. Iš pradžių buvo prašoma 15 000 dolerių, o paskui kaina kilo net iki 150 000 dolerių.

Mūsų visuomenė žiūri į išorę. Ji vertina gražią išvaizdą. Gerai pagalvojus, toks aukcionas kaip šis vertina žmones pagal tai, kiek jie yra gražūs išoriškai. Tai implikuoja, kad tie, kurie nėra tokie gražūs, yra ir mažiau vertingi. Tačiau Naujasis Testamentas moko visai ko kito.

Galbūt jūs to nesuprantate, tačiau jūsų dangiškasis Tėvas jus be galo vertina. Ir Jis vertina jus ne pagal jūsų išvaiz­dą, banko sąskaitą ar darbe užimamas pareigas.

Dievas žiūri į jūsų širdį. Jis žiūrėjo į jūsų širdį tada, kai atidavė Savo vienintelį Sūnų, ir Jis norėjo sumokėti už jus begalinę kainą.

Petras rašė: „Juk jūs žinote, kad esate atpirkti nuo niekingos iš protėvių paveldėtos elgsenos ne nykstančiais turtais, sidabru ar auksu, bet brangiuoju krauju Kristaus, to Avinėlio be kliaudos ir dėmės“ (Petro pirmas laiškas 1, 18–19).

Kai Jėzus paaukojo už jus Savo gyvybę, Dievas padarė jus be galo vertingus. Jis tai padarė, kadangi žvelgė į jūsų vidų. Jis ten matė kai ką, ką galima atpirkti. Jis matė jumyse žmogų, kuris gali tapti Dievo vaiku. Jis įžvelgė žmogų, kuris gali tapti nauju kūriniu.

Atminkite tai. Atminkite tai, kai bendraujate su kitais žmonėmis. Atminkite, kad Dievui esate be galo brangūs. Žiūrėkite į kitus taip, kaip Dievas žiūri į jus. Matykite jų potencialą. Įžvelkite tai, kas iš tikrųjų yra svarbu. Dievas su­teikė jums neapskaičiuojamą vertę. Jis vertina jus labiau, nei galite įsivaizduoti, ir Jis vertina jus už tai, kas jūs esate, o ne už tai, kaip atrodote. Šiandien tai turėtų padrąsinti jūsų širdis.

Markas Finlis