MES SKELBIAME NUKRYŽIUOTĄJĮ KRISTŲ

Jis nusižemino, tapdamas klusnus iki mirties, iki kryžiaus mirties (Fil 2, 8).

Ar jums niekada neatrodė, kad tampate abejingi kryžiui? Ar pastebėjote, kad Kristaus mirtis jūsų jau nebejaudina, kadangi esate daug girdėję apie ją ir matėte daug paveikslų, kurie tai atvaizduoja? 1-ojo laiško korintiečiams 1-me skyriuje sakoma: „Mat žodis apie kryžių tiems, kurie eina į pražūtį, yra kvailystė, o mums, einantiems į išganymą, jis yra Dievo galybė. Juk parašyta: ‘Sunaikinsiu išmin­tingųjų išmintį, niekais paversiu gudriųjų gudrybę‘. Kur išminčius? Kur Rašto aiškintojas? Kur šio pasaulio tyrinėtojas? Argi Dievas ne­pavertė pasaulio išminties kvailyste? O kadangi pasaulis išmin­timi Dievo nepažino iš Dievo išminties veikalų, tai Dievas panorėjo skelbimo kvailumu išgelbėti tuos, kurie tiki. Žydai reikalauja stebuklų, graikai ieško išminties, o mes skelbiame Kristų nukryžiuotąjį, kuris žydams yra papiktinimas, pagonims – kvailystė. Bet pašauktie­siems – tiek žydams, tiek graikams – skelbiame Kristų, kuris yra Dievo galybė ir Dievo išmintis“ (1 Kor 1, 18–24)

Vienas iš sunkiausių ankstyvosios krikščionių Bažnyčios tikslų buvo tai, kad jie turėjo pasakoti pasauliui apie Dievą, kuris buvo nukryžiuotas. Pagonims tai atrodė kvailystė. Kai krikščionys skelbė apie nukryžiuotąjį Kristų, ši žinia iš pirmo žvilgsnio atrodė tarsi skelbimo stabdys.

Ankstyvosios krikščionių Bažnyčios laikais žmonės žinojo, ką reiškia nukryžiavimas. Mūsų laikais kai kurie priešinasi, kad būtų akcentuojamas dėmesys į kryžių, ir mano, jog nedera tiek daug galvoti apie kryžių ir kančias. Tačiau mes privalome pripažinti, kad ant kryžiaus Kristus tikrai praliejo savo kraują ir skaudžiai kentėjo. Užmiršti Kristaus kančių realybę tolygu tragedijai. Kadangi mūsų laikais panašūs dalykai nebevyksta, būtina žinoti, ką reiškė žmogaus nukryžiavimas Jėzaus laikais ir kokia yra Kristaus mirties, kurią Jis patyrė dėl mūsų, prasmė. Jėzus kentėjo skausmą, įžeidinėjimus, kurie buvo daug skau­desni negu mūsų patirti įžeidimai tiek, kiek kartų Jis yra didesnis už mus. Suvokę Kristaus aukos gylį, mes geriau suvokiame didžiąją Jo meilę mums, kuri paskatino Jį paaukoti savo gyvybę tam, kad būtume išgelbėti.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.