Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

MŪSŲ VALIOS PANAUDOJIMAS 0 2018-10-27 — 00:07

Aš žinau, kad manyje, tai yra mano kūne, negyvena gėris. Mat gero trokšti sugebu, o padaryti ne (Rom 7, 18).

Klausimas apie žmogaus valią, apie tai, kaip jo valia arba jo valios jėga veikia krikščioniškąjį gyvenimą, yra itin svarbus. Apie tai apaštalas Paulius rašo Laiške romiečiams 7, 14–21 ir Filipiečiams 2, 12–13. Septintame laiško Romiečiams skyriuje kalbama apie atsivertusiojo krikščionies, kuris neišmoko visiškai priklausyti nuo Dievo jėgos, bet mėgina kliautis vien tik savimi, pralaimėjimą. Daž­niausiai čia sutinkamas žodis yra daryti. To, ką nori daryti, jis nedaro, o daro tai, ko nenori. 18–oje eilutėje sakoma: „Mat gero trokšti sugebu, o padaryti – ne.“ Žmogus, kuris stengiasi elgtis teisingai, niekada neras būdo, kaip tai padaryti.

Laiške filipiečiams (2, 12–13) pasakyta: „… darbuokitės savo išganymui su baime ir drebėdami, nes Dievas iš savo palankumo skatina jus ir trokšti, ir veikti!“ Vadinasi, krikščionies gyvenime ir troškimą, ir veikimą suteikia Dievas. Tačiau Dievas jų nesuteikia, kai bandoma atrasti ryšį su Juo. Ar suvokiate skirtumą? Atliekant tikėjimo žygdarbį Dievas mums nesuteikia troškimo ir veikimo, tačiau, kovojant su nuodėme, iš savo malonės suteikia mums troškimą ir veikimą. Dievas pažadėjo kovoti už mus kovojant prieš nuodėmę ir velnią, jeigu tik mes leisime Jam šitai padaryti (2 Kor 10, 4–5). Leisti Jam tai padaryti, reiškia visa savo valia bei pastan­gomis siekti užmegzti draugystę bei asmeninį ryšį su Juo. To Jis už mus padaryti niekada negalės.

Mes turime kai ką daryti tiek pačioje krikščioniškojo gyvenimo pradžioje, tiek ir vėliau. Tikėjimas ateina tik iš Dievo, Jo iniciatyva. O mums tereikia pasirinkti atsiliepti į Jo šaukimą, ar ne. Teisingai panaudoti valią reiškia teisingai pasirinkti ir atsiliepti, kai Dievas beldžia į mūsų širdies duris, kad užmegztume asmeninį ryšį su Juo. Jei pasirinksime tokius santykius bei rinksimės juos ir toliau, Dievas vis labiau ir labiau mūsų gyvenime atskleis, kad tik Jis gali sužadinti ir mūsų troškimą, ir mūsų veikimą kovoje su nuodėme.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!