Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

NAMAS, PASTATYTAS ANT UOLOS 0 2018-09-10 — 00:48

Juk niekas negali dėti kito pamato, kaip tik tą, kuris jau padėtas, tai yra Jėzus Kristus (1 Kor 3, 11).

Jėzus papasakojo apie išmintingą žmogų, pastačiusį savo na­mą ant uolos: „Prapliupo liūtys, ištvino upės, pakilo vėjai ir daužėsi į tą namą. Tačiau jis nesugriuvo, nes buvo pastatytas ant uolos“ (Mt 7, 25). Tačiau Jėzus papasakojo ir apie paiką žmogų, pasistačiusį namą ant smėlio: „Prapliupo liūtys, ištvino upės, pakilo vėjai ir daužėsi į tą namą, ir jis sugriuvo, o jo griuvimas buvo smarkus“ (Mt 7, 27). Atkreipkime dėmesį, kad namo pamatai nepasikeitė, jis paprasčiau­siai sugriuvo.

Ir mūsų gyvenime pučia vėjai, išsilieja upės, lyja lietūs. Mes daž­nai patiriame išmėginimus, arba, kitaip sakant, tragedijas, liūdesį, sielvartą. Kai prasideda toks išmėginimas, paaiškėja, kas iš tikrųjų esame, o ne kuo norime pasirodyti kitiems ir sau. Krikščioniškoje religijoje galimas tam tikras dvasinis susidvejinimas, kai žvelgiant iš šalies žmogaus dvasia atrodo sveika, o iš tikro ji sunkiai serga. Vienas iš Kristaus mokinių irgi atrodė atsidavęs Jam, kaip ir kiti, bet viskas paaiškėjo prasidėjus išmėginimams. Apaštalas Judas galėjo gydyti ir išvaryti demonus. Jis buvo vienas artimiausių Jėzaus bičiulių. Bet atėjus išmėginimui pasirodė, kad savo širdyje Judas buvo visiškai kitas žmogus.

Įsivaizduokite medį, augantį miško proskynoje. Šiaip jis atrodo sveikas, o jo šerdis jau supuvusi. Tačiau to niekas nesužinos, kol nepakils audra, ir medis traškėdamas nenuluš ir nenukris ant žemės. Audra nekeičia ir nesustiprina medžio šaknų. Ji tik parodo, koks tas medis iš tikrųjų yra.

Audrai pakilus tai visada įvyksta. Namo pamatai nekinta. Papras­čiausiai sugriūva namas. Jei namas neturėjo tvirto pamato prieš pra­sidedant audrai, jis būtinai sugrius, kai tik į jį ims plaktis ištvinusios upės bangos. Tai taip lengva suprasti. Pats išmėginimas nieko nepa­keičia. Jei norime turėti tikėjimą, kuris nesusvyruotų per visas gyve­nimo audras, nereikia laukti, kol prasidės išmėginimas, o stengtis tą tikėjimą įgyti asmeniškai bendraujant su Kristumi. Išliks tik tas namas, kuris dar prieš audrą bus pastatytas ant tvirto pamato.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!