Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

NAUJAS TERORAS, SENAS KARAS 0 2020-09-30 — 00:58

Ir užvirė danguje kova. Mykolas ir Jo angelai kovojo su slibinu. Ir kovėsi slibinas ir jo angelai, bet jie pralaimėjo, ir nebeliko jiems vietos danguje. (Apreiškimas Jonui 12, 7–8)

Tą dieną, kai keleiviniai lėktuvai įsirėžė į Pasaulio prekybos centrą ir Pentagoną, pasaulis pasikeitė. Neapsakomas sielvartas dėl tokio poelgio sukaustė mus visus. 2001 metų rugsėjo 11 diena sukėlė mums dar nepatirtą siaubą, dar neišgyventą širdgėlą. Tai buvo naujo tipo karas. Pareigūnai pavadino jį „naujuoju terorizmo karu“. Tačiau iš tikrųjų tai labai labai senas karas. Keista, bet jis prasidėjo dar danguje.

Mąstydami apie dangų, mes galvojame ne apie karą, o apie taiką. Mes galvojame ne apie liūdesį, o apie džiaugsmą; ne apie terorą, o apie ramybę. Kaip ten galėjo kilti karas?

Begalinės išminties Dievas suteikė pasirinkimo teisę visoms pagal Savo atvaizdą sukurtoms būtybėms. Atimti pasirinkimo teisę būtų reiškę atimti dalį to, kas mus daro unikalius. Tai būtų reiškę pašalinti dalį Dievo atvaizdo. Dievas vertina laisvę. Kai nėra galimybės rinktis, nėra galimybė mylėti.

Kai nėra galimybės mylėti, negali būti ir amžinosios laimės. Meilės neįmanoma išreikalauti per prievartą.

Prieš tūkstančius metų vienas iš Dievo kūrinių pradėjo puoselėti keistus jausmus. Jis ėmė abejoti Dievo išmintimi ir teisingumu. Jo vardas buvo Liuciferis, „Aušros sūnus“. Jis užėmė garbingą vietą šalia Dievo sosto. Bet štai dabar jis leido į savo sielą įsismelkti pavydui.

Liuciferis geidė visų Dievo privilegijų, ypač ovacijų ir šlovės. Šios mintys jam tiesiog nedavė ramybės. Pavydas jo širdyje virto nuodais, ir jis pradėjo tikėti, kad patirs visišką pilnatvę tik tuo atveju, jei bus pašalintas Dievas.

Liuciferio pavydas peraugo į tokią neapykantą, kad jis panoro stoti į karą su Dievu, su Kristumi ir Jo angelais. Jis įtikino kitas dangiškas būtybes, kad Dievas kažką slepia, kad Jis neteisus, kad Juo negalima pasitikėti, kad jiems bus geriau atsiskyrus nuo Dievo.

Liuciferis pavaizdavo Dievą kaip priešą. Visas jo nepasitenkinimas ir susierzinimas buvo sutelktas į vienintelį dalyką – kaip ištrūkti iš Dievo kontrolės. Jis įsikalė sau į galvą, kad reikia žūt būt nuversti Dievą; kad verta pradėti kovą, kurios jis negalėjo tikėtis laimėti; kad verta sugadinti patį dangų. Tą pirmąjį didįjį kosminį mūšį Liuciferis pralaimėjo. Dievas išmetė jį iš dangaus. Dievui atiteko pergalė, o Liuciferis pralaimėjo. Ir kiekvieną kartą, kai susiremia Dievas ir Liuciferis, Dievas laimi, o Liuciferis pralaimi. Dievas dar nėra pralaimėjęs nė vienų grumtynių su Liuciferiu. Tariamų atsitraukimų gali būti, tačiau karą vis tiek laimės Dievas. Galite dėl to rizikuoti savo gyvybe. Jūs – Nugalėtojo pusėje.

Markas Finlis

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!