Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

NESIVARGINKITE DĖL VAISIŲ 0 2020-03-11 — 01:19

Jei Mane mylite, jūs laikysitės Mano įsakymų (Jn 14, 15).

Daugelis be reikalo eikvoja marias laiko ir jėgų, mėgindami būti paklusnūs Dievui, nors Jėzus yra pasakęs: „Jei Mane mylite […].“ Tikrasis paklusnumas, augimas ir pergalė krikščioniškame gyveni­me yra natūralūs ir pasireiškia savaime. Beveik visi sutinka, kad nuteisinimas yra šaknis, o pašventinimas – vaisius. Jei tai tiesa ir mes esame nepajėgūs savęs nuteisinti bei nuteisinimą priimame kaip Dievo dovaną, kaipgi svarbu yra nuteisinimo vaisių taip pat priimti kaip Dievo dovaną? Knygoje „Su meile iš Dangaus“ mes skaitome, ką Jėzus sakė savo mokiniams, jog darbuotis reikia ne dėl vaisių, bet reikia nuolat pasilikti Jame. Nelogiška manyti, kad pašventinimas yra nuteisinimo vaisius ir tuo pačiu teigti, jog paklusnumą reikia išsi­ugdyti didžiulėmis pastangomis. Juk jūs nesidarbuojate dėl vaisiaus atsiradimo. Vaisius yra natūralus kitų faktorių poveikio rezultatas. Jūs niekada nesidarbuojate dėl rezultatų, bet dedate pastangas darbuodamiesi tam, kad tas rezultatas atsirastų.

Jėzus daug kalbėjo apie vaisių davimą. Vienas toks Jo pasaky­mas yra užrašytas Evangelijoje pagal Matą: „Jūs pažinsite juos iš vaisių. Argi kas gali pasiskinti vynuogių nuo erškėčių ar figų nuo usnių?! Juk geras medis duoda gerus vaisius, o netikęs medis ­– blogus. Geras medis negali duoti blogų vaisių, o netikęs – gerų“ (Mt 7, 16–18). Atkreipkime dėmesį, kad geras vaisius būdingas geram medžiui.

Evangelijoje pagal Matą (23, 26) sakoma, kad jei bus išvalytas taurės vidus, tai ir jos išorė bus švari. Dauguma, užuot pastebėję problemos esmę, išeikvoja daug laiko ir jėgų, stengdamiesi apvalyti išorę. Jei sutelksime dėmesį ne į pasekmes, bet į priežastį ir galvo­sime apie vidaus švarą, išorė išsivalys savaime. Jėzaus pavyzdžiai parodo, kad tikrasis paklusnumas krikščioniškame gyvenime yra natūralus ir savaiminis. Tad kurgi turėtų būti nukreiptos mūsų pastangos? Jei paklus­numas yra tikėjimo vaisius, tuomet mūsų pastangos turi būti nu­kreiptos ne į gerų vaisių davimą, o tapimą geru medžiu. Geru medžiu galima tapti tik tada, jei diena iš dienos ateiname pas Kristų bei leidžiame Jam atlikti malonės darbą mūsų gyvenime. Jei mes tai darysime, vaisiai atsiras natūraliai, savaime.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!