NIEKAS NEGYVENA SAU

Vis dėlto žiūrėkite, kad jūsų laisvė netaptų papiktinimu silpniesiems (1 Kor 8, 9).

Pirmutinė būtina sąlyga, kad galėtume pažinti Dievo valią kiek­vienu konkrečiu mūsų gyvenimo atveju, yra nuolatiniai, nenutrūks­tami, gyvi asmeniniai tarpusavio santykiai su Dievu. Žmogus, kuris staiga suvokia, kad jam reikia pažinti Dievo valią kokiu nors ypatingu atveju bei kuris iki šiol neturėjo asmeninio ryšio su Dievu, pastebės, kad ganėtinai sunku gauti iš dangaus tiesioginį atsakymą. Tačiau gyvai bendraujantis su Dievu žmogus pamatys, kad Šventajame Rašte yra nurodymai, kurie jam padės susigaudyti sunkioje situacijoje.

Tai, kas priimtina žmogui, gyvenančiam negyvenamoje saloje, gali būti nepriimtina jam gyvenant visuomenėje. Atkreipkime dėmesį į Šventojo Rašto žodžius: „Nė vienas iš mūsų negyvena sau, nė vienas sau nemiršta“ (Rom 14, 7). „Tai kaipgi tu smerki savo brolį?! Arba kodėl niekini savo brolį?“ (10 eil.) „Taigi kiekvienas iš mūsų duos Dievui apyskaitą už save. Tad liaukimės teisti vieni kitus. Verčiau pasiryžkite nebeduoti broliui akstino nupulti ir pasipiktinti. Aš žinau ir esu tikras Viešpatyje Jėzuje, kad nieko nėra savaime nety­ro. Bet jei kas mano esant netyrų dalykų, tam jie netyri. Jei tavo brolis liūdi, kai tu viską valgai, tu jau nebesielgi, kaip reikalauja meilė. Savo valgymu nepastūmėk į pražūtį to, už kurį mirė Kristus! Ką jūs gerai darote, tegul nebūna akstinas piktžodžiauti“ (12–16 eil.).

Anuo metu maistas dažnai buvo aukojamas stabams. Paskui šį maistą pardavinėdavo turgaus aikštėje. Jei kas nors iš bendruo­menės narių valgydavo stabams aukotą mėsą, kai kuriems kitiems krikščionims broliams tai būdavo papiktinimas. Čia kalbama ne šiaip apie mėsą, bet apie stabams aukotą maistą. Taigi apaštalas Paulius sako, kad nedera daryti nieko, kas piktina kitus. Kiekvienoje sunkiai sprendžiamoje situacijoje suprasti Dievo valią mums padės suvokimas tos įtakos, kurią padarysime aplinkiniams savo veiksmais. Tais atvejais, kai mums reikia rinktis klausimuose, dėl kurių mums Dievas nedavė konkrečių nurodymų, reikėtų prisiminti tai, kokią įtaką padarysime kitiems.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.