NORAS PATIRTI KAI KĄ GERESNIO

Morisas L.Vendenas

Buvo tikroji šviesa, kuri apšviečia kiekvieną žmogų, ir ji atėjo į šį pasaulį (Jn 1, 9).

„Norint būti išgelbėtam pirmiausia reikia atsiliepti į Kristaus meilę“ (Rinktinės žinios, 323 p.). Kristaus meilė traukia kiekvieną žmogų, kur jis bebūtų, o aplenkia galbūt tik tuos, kurie sąmoningai priešinasi Dievui ir nusigręžia nuo Jo. Jėzus pasakė, kad Šventoji Dvasia parodys [įtikins] pasauliui, kaip jis klysta dėl nuodėmės (Jn 16, 8). Jis kalbėjo ne tik apie Bažnyčios narius, ne tik apie kai kuriuos žmones, bet apie visą pasaulį. Apie savo Tėvą Jis pasakė: „Niekas negali ateiti pas Ma­ne, jei Mane pasiuntęs Tėvas jo nepatraukia“ (Jn 6, 44). Apie save Jis pasakė: „O Aš, kai būsiu pakeltas nuo žemės, visus patrauksiu prie savęs“ (Jn 12, 32). Trys galingiausieji dieviškieji Asmenys kiekvienam žmogui duoda svarbius klausimus apie lai­ką ir amžinybę, ir ragina jį apsispręsti.

Ar jūs kada nors norėjote žinoti šį tą daugiau negu žinote? Jei taip, galite būti tikri, jog tai ir yra Dievas, kuris jūsų norą patenkina. Dievas jus veikia, nesvarbu, – pripažįstate jūs Jį ar nepripažįstate, nesvarbu, kaip jūs žiūrite į Jo daromą poveikį. Jis pritraukia jus. Jis traukia prie savęs jūsų širdį, gyvenimą, jūsų protą.

Jūsų šventų norų negali patenkinti išorinis religingumas. Tarp išorinio religingumo ir religijos dvasinės esmės egzistuoja didžiu­lis skirtumas. Žinoti religines nuostatas ir iš tikro pažinti Viešpatį – ­toli gražu ne tas pat. Tarp formalaus tarnavimo Dievui (arba tam tikro žaidimo, vadinamo Bažnyčia) ir tikrojo Dievo pažinimo yra didžiulis skirtumas.

Kartą rytą mano namuose suskambo telefonas. Aš greitai pakė­liau ragelį ir išgirdau moters balsą. Ji paklausė: „Ar galite man padėti?“ Aš atsakiau: „Kokios pagalbos jums reikia tokiu ankstyvu metu?“ „Man reikia rasti Dievą, Jūs pažįstate Dievą?“

Akimirkai stabtelkite ir pagalvokite, ką aš jai galėjau atsakyti. „Aš pamokslininkas.“ – „Bet jūs pažįstate Dievą?“ – „Aš mokiausi graikų kalbos.“ – „Bet jūs pažįstate Dievą?“ – „Aš švenčiu sabatą ir moku dešimtinę.“ – „Bet jūs pažistate Dievą?“

Su šiuo klausimu šiandien susiduria kiekvienas iš mūsų. Ar jūs pažįstate Dievą? Ar pažįstate Jį asmeniškai? Tai yra didžiausia ir kasdienė kiekvieno iš mūsų būtinybė.

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.