Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

PABAIGOJE – JĖZUS 0 2020-12-19 — 03:21

Jėzaus Kristaus Apreiškimas, kurį Dievas Jam davė, kad Jis atskleistų Jo tarnams, kas turi greitai įvykti. Per Savo pa­siųstą angelą Jis padarė jį žinomą Savajam tarnui Jonui. (Apreiškimas Jonui 1, 1)

Dailininkas ir karikatūristas Tomas Nastas (Thomas Nast) parodose pagarsėjo vienu savo įdomiu eksperimentu. Jis paėmė 1,8 m ilgio ir 60 cm pločio drobes ir sudėjo jas horizontaliai ant stovų. Paskui greitai nutapė peizažą su žaliomis pievomis, galvijais, žvyrkeliais, tolumoje stūksančiais nameliais, skaisčiu dangumi ir pavieniais debesiukais. Tai buvo įprastinė nuotaikinga scena. Kai dailininkas atsitraukė, žiūrovai ėmė ploti.

Tada Nastas pradėjo dėlioti taškus keliomis tamsesnėmis spalvomis, vos paliesdamas drobę. Veikiai jo potėpiai ėmė atrodyti neapgalvoti. Jis užtemdė skaistų dangų, laukus ir pievas. Tamsūs brūkšniai visiškai sugadino buvusį peizažą. Paveikslas atrodė piktas ir abstraktus. Nastas žingtelėjo atgal ir pareiškė: „Baigta“. Auditorija nežinojo, kaip reaguoti – ploti ar verkti? Tada Nastas paprašė padėjėjų apversti drobę vertikaliai. Ir staiga visi pamatė nuostabų vaizdą – per tamsias uolas, įrėmintas krūmų bei medžių, ritasi krioklio vandenys. Tai buvo stulbinanti kompozicija.

Paskutiniųjų laikų paveikslas gali atrodyti gana bauginantis ir chaotiškas – pasipils nelaimės, gaus lemties trimitai, žemę alins negandos. Tai primins tamsių debesų virtines ir telžiančius lietus ant drobės.

Tačiau Jėzus pavers paveikslą reikiama puse. Jis apvers visą planetą taip, kaip ji turi būti. Jėzus stos, kaip Alfa ir Omega, kaip skaisti Aušrinė Žvaigždė, kaip išgelbėti atžygiuojančių dangaus armijų Vedlys – štai kas pavers pasaulio pabaigos paveikslą šlovingu ir viltingu.

Jėzus yra Apreiškimo Jonui knygos Didvyris. Apreiškime Jonui 4, 11 Jis vaizduojamas kaip visagalis Kūrėjas. Visas dangus gieda, šlovindamas Jį tokiais žodžiais: „Vertas esi, mūsų Viešpatie ir Dieve, priimti šlovę, pagarbą ir galybę, nes Tu visa sutvėrei, Tavo valia visa yra ir buvo sutverta“. Apreiškime Jonui 5, 6 Jėzus – nužudytasis „Avinėlis“. Apie Jį sakoma: „Atpirkai Dievui Savo krauju žmones iš visų genčių, kalbų, tautų ir giminių. Iš jų Tu padarei mūsų Dievui karalystę bei kunigus, ir jie karaliaus žemėje“ (Apreiškimas Jonui 5, 9).

Štai koks yra Apreiškimo Kristus. Jis – visagalis Kūrėjas. Jis – mylintis, nuodėmes atleidžiantis Gelbėtojas. Jis – gailestingas, teisingas Teisėjas, o svarbiausia – Jis yra šlovingas ateinantis Karalius.

Apreiškimo Jonui knygoje Jėzus atverčia pasaulį į teisingą padėtį. Visa žmonijos istorija juda į didingą ir šlovin­gą kulminaciją. Istorija turėjo pradžią, turės ir pabaigą. Tai nėra tik atsitiktinių įvykių rinkinys. Mūsų planetai buvo skirtas tam tikras laikotarpis. Jėzus yra istorijos pradžia ir jos pabaiga. Jėzus yra Tas, kuris viską sustato į savo vietas. Šlovė Jo vardui.

Markas Finlis

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!