Pasilikite Manyje, tai ir Aš jumyse pasiliksiu. Kaip šakelė negali duoti vaisiaus pati iš savęs, nepasilikdama vynmedyje, taip ir jūs bevaisiai, nepasilikdami Manyje (Jn 15, 4).
Paklusnumas kyla iš tikėjimo, jis – tikėjimo vaisius. O kai bendraujame su Dievu, tikėjimas atsiranda savaime ir yra natūralus. Kristus pasakė: „Pasilikite Manyje, tai ir Aš jumyse pasiliksiu. Kaip šakelė negali duoti vaisiaus pati iš savęs, nepasilikdama vynmedyje, taip ir jūs bevaisiai, nepasilikdami Manyje“ (Jn 15, 4).
15-sis Evangelijos pagal Joną skyrius yra vienas nuostabiausių viso Šventojo Rašto skyrių, nes jame parodoma, kaip atsiranda paklusnumas, ir paaiškinama, jog paklusnumas atsiranda savaime, o ne per prievartą. Aukščiau cituotą tekstą patyrinėkime smulkiau. Pasilikite Manyje, tai ir Aš jumyse pasiliksiu. Ką tai reiškia? Likti Kristuje, arba turėti savyje Kristų – tai turėti artimą ryšį su Kristumi, bendrauti ir draugauti su Juo. O ką reiškia žodis pasilikite? Atidžiai patyrinėję Bibliją, rasime, kad tas žodis būtent tai ir reiškia – „nuolat būti“. Du žmonės, po Kristaus prisikėlimo ėję keliu į Emausą, tarė Keleiviui, kuris prie jų prisijungė „Pasilik su mumis“.
Krikščioniškame gyvenime svarbu ne tik pirmą kartą priimti Jėzų, bet ir pasilikti Jame. Nėra prasmės Jo priimti, jei paskui Jame nepasiliekame, o kitą vertus, negalima Jame pasilikti Jo nepriėmus. O kaip galima su Juo pasilikti? Lygiai taip pat, kaip priėmėme Jį pačioje pradžioje – per tikėjimą, per tikėjimo vaisius ir bendravimą.
Toliau 15-me skyriuje kalbama apie tai, kad šakelė negali duoti vaisiaus pati, nepasilikusi vynmedyje. Kai kalbame apie vaisius, turime galvoje vynmedžio, o ne šakelės vaisius. Bet Dievas nieko nedaro mums nežinant. Jis duoda vaisių per mus. Jei mes esame šakelės, besistengiančios duoti vaisių nebūdamos vynmedyje, tai mums paprasčiausiai nepavyksta. Niekada neužmirškite, kad vaisius visada priklauso vynmedžiui. Dievas veikia per mus, Jis panaudoja mūsų sugebėjimus. Veikdamas per mus, Jis duoda tikrųjų tikėjimo vaisių.
Morisas L.Vendenas