Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

PALAIKANTIS ŽODIS 0 2020-05-20 — 02:48

Branginu širdyje Tavo žodį, kad Tau nenusidėčiau. (Psalmynas 119, 11)

Ditrichas Bonheferis (Dietrich Bonhoeffer) buvo drąsus vokiečių pastorius, pasipriešinęs nacių režimui. Gestapas jį nužudė prieš pat Antrojo pasaulinio karo pabaigą. Tačiau prieš mirtį pastorius Bonheferis dar spėjo išsiųsti iš kalėjimo keletą laiškų.

Parašyti prieš pat jo egzekuciją, šie dokumentai leidžia pažvelgti į dvidešimtojo amžiaus kankinio sielą. Juose atsispindi Dievo Žodžiu pasitikinčio ir saugiai besijaučiančio žmogaus asmenybė. Po vieno sukrečiančio išgyvenimo, kai sprogimas vos nenušlavė nuo žemės paviršiaus kalėjimo, Bonheferis rašė:

„oro atakos […] paprasčiausiai grąžina mane prie maldos ir Biblijos studijų“. Savo paskutiniosiomis dienomis, žvelgdamas mirčiai į akis, Bonheferis rašė apie tai, kiek džiaugsmo jam teikia Šventasis Raštas. Dievo Žodis kasdien maitintojo dvasinį gyvenimą. Viename iš savo paskutiniųjų laiškų jis rašė: „Aš skaitau Bibliją tiesiog nuo viršelio iki nugarėlės“. Jo žodžiai spinduliuoja mėgavimąsi Žodžiu. Jis pridūrė: „Aš kasdien skaitau psalmes ir tai darau jau daugelį metų. Žinau jas ir mėgstu labiau už bet kurią kitą knygą“. Biblija sustiprino Bonheferį prieš didžiausią jo gyvenimo išbandymą. Per Dievo Žodį jis įgavo dvasinių jėgų bei nenustelbiamos drąsos. Jo tikėjimas buvo neįveikiamas, nes rėmėsi į Dievą, kuris apsireiškia per Savo nekintantį Žodį. Elena Vait rašė: „Jei Dievo Žodis būtų tyrinėjamas taip, kaip reikia jį tyrinėti, žmonės būtų ištvermingesni ir tauresni, jų siekiai būtų pastovesni, o tai retai galima pamatyti šiais laikais“ („Kelias pas Kristų“, p. 84). Biblija suteikia neįprastos dvasinės jėgos. Ji suteikia gelmę mūsų dvasiniam gyvenimui. Ditrichas Bonheferis atrado milžinišką pamaldaus Dievo Žodžio studijavimo naudą. Tą pačią galimybę Dievas siūlo ir mums. Praeities dvasios milžinai tvirtą tikėjimą išsiugdė ne atsitiktinai. Jų gyvenimas buvo įsišaknijęs Dievo Žodyje. Jų tikėjimas buvo tvirtas, nes tvirtas buvo jų maldos gyvenimas.

Tas pat tinka ir mums šiandien. Ta pati Šventoji Dvasia, kuri įkvėpė Šventąjį Raštą, įkvepia ir mus, skaitančius Dievo Žodį. Šiandien mums mąstant apie Dievo Žodį, sustiprės ir mūsų tikėjimas.

Markas Finlis

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!