PASIRINKIMAS GERAS, BET ĮGYVENDlNIMAS NETEISINGAS

Aš nedarau gėrio, kurio trokštu, o darau blogį, kurio nenoriu (Rom 7, 19).

Tarkim, kad aš nusprendžiau tapti garsiu dainininku. Aš išsinuomojau koncertų salę ir visuose laikraščiuose paskelbiau: „Ateikite į koncertą.“ Mano noras geras: aš noriu dainuoti kaip garsus dainininkas. Mano tiksle nebuvo nieko peiktina. Koncertas prasidėjo, susirinko daug žmonių, pianistas groja įžanginę dalį ir aš išeinu į sceną. Išsižioju. Lig šiol aš vadovavausi vien tik noru, o dabar man reikia jį įgyvendinti. Kaip tai padaryti, aš nežinau. Mano balsas skleidžia gergždžiančius, nesuprantamus garsus, ir pašaipių minios šūksnių bei pasityčiojimų lydimas aš esu priverstas palikti sceną. Aš noriu būti garsus dainininkas, tačiau negaliu to įgyvendinti.

Tarkim, kad aš noriu gyventi krikščionišką gyvenimą. Tame nėra nieko blogo. Aš pasvarstau, kaip būtų galima tai įgyvendinti ir mėginu tai padaryti. Tačiau nepaisant to, kad mano pasirinkimas buvo geras, aš esu bejėgis jį įgyvendinti. Tą patį patyrė ir apaštalas Paulius. Net ir būdamas aukšto intelekto bei nepaprastų gabumų asmenybė, jis pastebėjo savo vidinį silpnumą. Jis žinojo, koks pasirinkimas yra teisingas ir pasirinko jį, tačiau negalėjo to įgyvendinti. Apie tai jis pasakoja Laiško romiečiams 7-ame skyriuje. Savo sielos nerimą jis išreiškia tokiais žodžiais: „Aš žinau, kad manyje, tai yra mano kūne, negyvena gėris. Mat gero trokšti sugebu, o padaryti – ne“ (Rom 7, 18).

Nusprendęs elgtis teisingai, laikytis Dievo įsakymų bei Jo klausyti, aš priėmiau teisingą sprendimą. Tačiau jei aš mėginsiu kovoti prieš nuodėmę bei velnią savo jėgomis, niekada nepasieksiu pergalės, kadangi nuodėmės problema slypi žmogaus viduje. Net ir labai stiprus žmogus gali kontroliuoti tik savo išorinį elgesį.

Kad teisingai suprastume, kaip reikia panaudoti valią (t. y. pasirinkimo laisvę) ir valios jėgą (t. y. jėgą elgtis pagal pasirinki­mą), būtina suprasti, koks vaidmuo krikščioniškame gyvenime skirtas žmogaus pastangoms. Dievas niekada nėra pažadėjęs ieškoti savęs mūsų labui, užvaduoti mus ieškant Dievo. Jis niekada nežadėjo už mus tyrinėti Bibliją, skelbti ar melstis. Bet Jis pažadėjo už mus kautis su šėtonu (Rom 8, 37). Kai mes nukreipsime savo pastangas tam, kad pažintume Jį, Jis mums suteiks pergalę!

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.