Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

PASKUTINIS IŠBANDYMAS 0 2018-09-15 — 00:06

Bet dabar jie troško geresnės tėvynės, tai yra dangiškosios. Todėl Dievui negėda vadintis jų Dievu: Jis prirengė jiems Miestą! (Hbr 11, 16)

Antrojo pasaulinio karo metu Anglijoje veikė žvalgybos mokykla, kurioje būdavo atitinkamai paruošiami sąjungininkų žvalgai. Gyvenimo sąlygos buvo nelengvos. Būsimuosius žvalgus mokantys instruktoriai turėjo pakeisti pastarųjų aplinką, maistą, turimus įpročius. Jie apreng­davo juos vokiečių karine uniforma, vadindavo vokiškais vardais. Visa tai turėjo juos taip pakeisti, kad ir jie patys save imtų vadinti vokiečiais.

Ar mokymo programa davė lauktų vaisių, būdavo nustatoma per paskutinį patikrinimą. Apmokytieji ilgai žygiuodavo kaip kareiviai, ir jiems net vidury nakties dar nebūdavo leidžiama pailsėti. Kai kuris nors užmigdavo, staiga būdavo pažadinamas, jam šviesdavo į akis prožektoriumi ir klausdavo: „Kas tu esi?“

Jeigu jūs būtumėte vienas iš tų žvalgų ir prabudęs pasakytumėte: „Aš esu Henris Smitas“, o į klausimą: „Iš kur jūs ir kur einate?“ – atsaky­tumėte: „Aš iš Kanados ir einu namo pas mamą“, tai praeitų dar labai daug laiko, kol jūs iš tikro grįžtumėte pas mamą. Bet jei jūs vokiškai atsakytumėte: „Aš – Heinrichas Šmitas (arba kaip nors panašiai). Esu iš Frankfurto ir vykstu į Berlyną“ – tada jūs tikrai netrukus būtumėte Berlyne.

Kai kurie iš besimokančiųjų iš tikro išlaikė šį išbandymą. Bet štai dabar man prieš akis iškyla kitas paveikslas. Aš matau Viešpatį Mokytoją, kuris pakeičia ne tik žmonių maistą, drabužius ir poelgius. Jis keičia ir jų mintis, širdis, paskatas, skonį ir norus. Mokymasis pas tokį Mokytoją ir Viešpatį, kuris yra jūsų geriausias Bičiulis, pakeis ir jūsų išorę, ir vidų. Ateina laikas, kai į jus pašviečiama prožektoriumi. Jūs pašokate, tarsi ką tik prabudęs iš gilaus miego, ir girdite klausiant: „Kas esi?“ Ir tvirtai atsakote: „Aš esu sekėjas Jėzaus Kristaus, kuris už mane mirė.“ „O kur tu eini?“ – „Aš ieškau geriausios šalies, Miesto, kurio įkūrėjas ir statytojas – Dievas.“

Būkime dėkingi Dievui už mažus išbandymus, kuriuos Jis mums siunčia prieš prasidedant didelėms audroms. Būkime Jam dėkingi, kad turime galimybę laiku sužinoti, ar mūsų tikėjimas Juo turi tvirtą pagrindą – ar jis remiasi Jėzumi Kristumi.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!