Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

PASYVUSIS GALI BŪTI AKTYVUS 0 2018-10-19 — 00:13

Ką dar pasakyti? Man neužtektų laiko, jeigu imčiau pasakoti apie Gedeoną, Baraką, Samsoną, Jeftę, Dovydą, Samuelį ir pranašus (Hbr 11, 32).

Kai kurie žmonės bijo, kad jei jie pasiduos Dievo vadovavimui, sumenkės jų asmeninės savybės ir individualybė. Jie nerimauja, kad gali tapti marionetėmis. Bet mes būtinai turime įsisąmoninti, kad mus valdys arba Dievas, arba šėtonas, – patys sau nevadovausime nie­kada. Esminis klausimas yra toks: kieno vadovavimas žlugdo mūsų individualybę ir laisvę? Dievo ar šėtono vadovavimas?

Net ir vadovaudamas mums Dievas žino, kaip išsaugoti mūsų individualybę, nes mes ją turime kaip tik Jo dėka. Ko gero, sunku būtų surasti žmogų, kuris būtų buvęs atkaklesnis ir tvirčiau laikęsis savo pažiūrų, už apaštalą Petrą. Kol dar nebuvo kreipęsis į Kristų, jis labai vertino savąjį „aš“ ir savo idėjas. Tačiau atėjęs pas Kristų Petras tapo ištikimu Dievo ir Jo darbų sekėju. Prieš susitikimą su Kristumi Andriejus buvo ramus ir kuklus žmogus. Atėjęs pas Kristų, jis liko toks pat, tik dabar ir kitus žmones ramiai vedė pas Kristų.

Mes būgštaujame, kad tapsime tik įrankiais Dievo rankose? Ar kada nors giedojote giesmę: „O Jėzau, imk už rankos ir vesk tuojau“? Ką reiškia šie žodžiai? O gal jus baugina žodis „pasyvus“? Tik nede­rėtų užmiršti, kad pasyvusis gali tapti labai aktyvus!

Iš pirmojo žvilgsnio gali pasirodyti, kad Jehonatanas, karaliaus Dovy­do bičiulis, buvo išprotėjęs. Jis pasikvietė savo ginklanešį ir ėmė kopti į kalną, norėdamas pats sunaikinti visą priešų kariuomenę. Bet jis atsidavė Dievo vadovavimui, jis tapo pasyvus, jis buvo įrankis Dievo rankoje, ir priešai pabėgo.

Gedeonas metėsi į mūšį turėdamas tik ąsočius ir fakelus. Jis išsiuntė namo 95 procentus savo kariuomenės, ir pasiliko tik saujelę žmonių. Jis puolė priešus, ir šie pabėgo. Gedeonui irgi vadovavo Dievas.

Mozė iš Egipto į Pažadėtąją žemę išvedė per milijoną žmonių. Jozuė, vadovaujamas Dievo, vedė Izraelio tautą užimti tą žemę. Apaš­talas Paulius keliavo iš miesto į miestą, ir visur, kur tik jis atvykdavo, prasidėdavo atgimimas. Dievo vadovaujami tampame labai aktyvūs. Bet tuo pačiu esame paprasčiausi įrankiai Jo rankose. Ar norite, kad šiandien Jis jums vadovautų?

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!