Patarimai dėl COVID-19, sveikatos ir misijos

Mūsų naujienos 2020-03-12

2020 m. Kovo 12 d. | St. Albans, JK [tedNEWS]

Per pastarąsias 6 savaites koronavirusas arba COVID-19 pasklido iš Kinijos visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė ją pandemija. Mes, kaip krikščionys, esame atsakingi už rūpinimąsi kitais ir vieni kitais, kurdami saugią darbo ir susitikimų aplinką. Turime būti įtraukti kaip sprendimo dalis, o ne potencialiai tapti problemos dalimi.

Apžvelgdamas naujausius pokyčius ir PSO bei JK Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) ir Anglijos visuomenės sveikatos patarimus, TED-o Administracinis komitetas ėmėsi veiksmų, kovo 12 d., ketvirtadienį, kad atšauktų visus svarbiausius TED įvykius nuo dabar iki Generalinės Konferencijos sesijos, kuri prasidedės 2020 m. birželio 25 d. Indianapolyje, JAV. Sąrašą rasite čia: https://ted.adventist.org/news/1646-ted-events-cancelled-over-coronavirus

TED biurai ir darbuotojai ir toliau veiks kaip įmanoma efektyviau, kiek įmanoma saugesnėje aplinkoje.

 Kitur, mūsų Divizijoje:

• Graikija, Norvegija ir Danija šiuo metu uždarė savo bažnyčias ir pamaldų vietas.

• Vengrijoje visos bažnyčios, kuriose yra daugiau nei 100 lankytojų, uždarytos, o vyresniems nei 60 metų ar lėtinėmis ligomis sergantiems nariams patariama nedalyvauti susirinkimuose. Tai pagrįsta vyriausybės prašymu. Šiuo metu visos programos yra atšaukiamos, įskaitant visas tarptautines ir vidaus keliones.

• JK Stanborough vidurinė mokykla buvo uždaryta pagal Nacionalinės sveikatos tarnybos patarimus. Taip yra dėl to, kad suaugęs asmuo, artimas mokyklai, yra gydomas dėl įtariamo koronaviruso.

• Niuboldo koledžas yra visiškai atviras, kiekvieną dieną pateikiamos griežtos gairės darbuotojams ir studentams, įskaitant tarptautinių kelionių apribojimus. Personalas turėjo pasitraukti iš daugelio renginių visoje Europoje, o koronaviruso plitimas taip pat paveikė daugybę vizitų, tarptautinių studentų programų ir kitų renginių, vykstančių koledže. Svetainė yra reguliariai atnaujinama su naujausiais patarimais.

2020 m. Vasario 26 d. | StAlbans, JK [Viktoras Hulbertas]

Augant koronaviruso (COVID-19) plitimui kai kuriose Europos šalyse, ypač šiaurinėje Italijoje, mes pakartojame Generalinės konferencijos Sveikatos skyriaus patarimus.

„Turime būti protingi ir sekti dabartinius sveikatos patarimus, imdamiesi reikiamų ir tinkamų veiksmų”, – teigia vykdomasis sekretorius Audrey Andersson, „bet mes taip pat nenorime būti be reikalo atitraukti nuo misijos”.

Dabartinės Generalinės konferencijos patarimai yra šie:

  • Dažnai valykite rankas muilu ir vandeniu arba alkoholio pagrindu pagamintomis priemonėmis;
  • Kosulio ir čiaudulio etiketas: čiaudėkite į sulenktą ranką; denkite savo kosulį. Keliaudami pasiimkite kaukes su savimi. Jei susidursite su situacijomis, kai žmonės kosės, čiaudės ir jūs esate arti jų, nedvejodami naudokite kaukę (oro uostai, lėktuvo kabina, vestibiuliai, prekybos centrai, studentų klasės ir kiti susibūrimai ir kt.);
  • Palaikykite socialinį atsiribojimą – bent vieno metro atstumu tarp savęs ir kitų žmonių. Venkite artimo kontakto su tais, kurie kosėja ar čiaudėja;
  • Venkite liesti / trinti akis, nosį ir burną;
  • Jei pasireiškia kosulys ir jaučiate kvėpavimo pokyčius, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir pasidalykite savo kelionės istorija su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju;
  • Venkite atvirų turgų ir tiesioginio kontakto su gyvūnais / gyvūninės kilmės produktais;
  • Kruopštus maisto saugos principas (gerai paruoštas maistas, švarūs produktai, pasterizuotas pienas);
  • Venkite kelionių į endemines sritis.

    Jei manote, kad susidūrėte su kelione ar susisiekėte su paveiktu asmeniu, IEŠKOKITE savo pirminės sveikatos priežiūros gydytojo patarimų! Nepamirškite atskleisti savo kelionių istorijos. Yra visuotinis supratimas, ir ne laikas panikuoti – verčiau tyliai pasitikėti Dievu.

Labai praktinius patarimus teikia Pasaulio sveikatos organizacija. Taip pat vykdykite savo šalies vyriausybės rekomendacijas.

Šiuo metu neketinama atšaukti ar atidėti nė vienos programos, kurioje dalyvautų TED darbuotojai, visoje Europoje. Jei situacija pasikeis, dalyviams bus pranešta.

Visą straipsnį rasite čia: https://ted.adventist.org/news/1639-ted-advice-on-covid-19-health-and-mission