PAVOJINGA! NELIESTI!

VIEŠPATS mano šviesa ir išgelbėjimas, ko turėčiau bijotis? VIEŠPATS mano gyvenimo tvirtovė, prieš ką turėčiau drebėti? (Psalmynas 27, 1)

Naktinę pamainą fabrike dirbantis darbininkas buvo perspėtas apie mažą dėžutę, kurią kažkas padėjo ant krovi­nių doko. Iš visų pusių buvo atspausdinti žodžiai: „PAVOJINGA! NELIESTI!“ Visiems buvo liepta laikytis atokiau nuo paketo, kol vadovai neišsiaiškins situacijos. Naktinis darbininkas stengėsi prie to daikto net nekvėpuoti. Kai rytą atėjo tiekimo brigadininkas, jis lengviau atsikvėpė.

Brigadininkas užsimovė pirštines, užsidėjo apsauginius akinius. Iš lėto, atsargiai jis atidarė dėžutę. Viduje jis rado 25 raides, kurias sudėjus išeina: „PAVOJINGA! NELIESTI!“

Įsivaizduokite, kokį stresą ta paslaptingoji dėžutė sukėlė doko darbininkams. Jie visą laiką manė, kad joje kažko­kios siaubingos nuodingosios medžiagos. Maža dėžutė virto didžiule nerimo našta. Dažnai įsigilinę į savo problemas mes suvokiame, kad jos kaip ta dėžutė. Jos atrodo siaubingos, nors iš tikrųjų taip nėra.

Atsitiktinis išgąstis – normali mūsų gyvenimo dalis. Baimės mechanizmus gali pažadinti daugybė įvairių daly­kų. Mes galime krūptelti, kai netikėtai po kojomis nukrenta koks nors daiktas. Mus gali bauginti neįprastas aukštis, nuožmi audra, gamtos stichijos ar didžiulis greitis.

Nors kiekvienas kažko bijo, kai kurių žmonių gyvenime baimė tiesiog viešpatauja. Atrodo, kad jų gyvenime pilna dėžučių su užrašu: „Pavojinga!“ Jų gyvenimą tarsi kontroliuoja negatyvi baimės emocija.

Dievas tikrai nėra baimės autorius. Apaštalas Paulius aiškiai pasakė: „Dievas juk davė mums ne baimės dvasią, bet galybės, meilės ir savitvardos dvasią“ (Antras laiškas Timotiejui 1, 7).

Pernelyg didelė baimė, nuolat tikintis, kad nutiks blogiausia, kenkia sveikatai. Dievas kasdien planuoja mums visa, kas geriausia. Jis sugeba išnaudoti kiekvieną mūsų gyvenimo patirtį taip, kad ji išeitų mums į gera (Laiškas romiečiams 8, 28). Kadangi visos mūsų situacijos Jo rankose, galime pasitikėti, kad Jis viskuo pasirūpins. Pabėgęs į dykvietę ir bijodamas žūti nuo Sauliaus rankos, Dovydas rašė: „Kreipiausi į Viešpatį, ir Jis man atsakė, išgelbėjo iš visų mano baimių“ (Psalmynas 34, 5).

Atiduokite savo nuogąstavimus Dievui. Atneškite Jam viską, kas jus slegia. Leiskite Jam išvaduoti jus iš traumuojan­čių būgštavimų. Ko jūs bijote šiandien? Atsiklaupkite prieš Jį. Išdėstykite Jam viską, kas jus baugina, ir liksite patenkinti.

Dievas pakeis jūsų baimę tikėjimu. Jis pakeis nerimą užtikrintumu, o rūpesčius – išmintimi. Jis pakeis jūsų pro­blemas Savo švelniu prisilietimu.

Markas Finlis

    1 comments

  • | 2021-01-27 at 15:03

    Labas visiems, labai gera programa ačiū 🙂

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.