Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

PILNI DVASIOS 0 2018-10-16 — 02:00

[…] iš tolo man pasirodė Viešpats: „Amžina meile Aš pamilau tave, todėl nesiliauju tau reikštis ištikimąja meile“ (Jer 31, 3).

„Kai siela atsiduoda Kristui, naują širdį ima valdyti nauja galia. […] Šitaip Dangaus jėgoms priklausanti siela yra atspari šėtono iš­puoliams“ (Su meile iš Dangaus, 293p.). Argi šie žodžiai nėra kaip Geroji naujiena? Mes galime smulkiai neįsivaizduoti, ką reiškia turėti savyje mums vadovaujantį, už mus nuspren­džiantį ir veikiantį Kristų. Bet privalome būti dėkingi Dievui už tai, kad turime galimybę pasirinkti gyvenimą su Kristumi. Tiesą sakant, gyvendamas ir veikdamas be Jo, aš nejaučiu nei laimės, nei pasitenkinimo. Tebūna pašlovintas Dievas už pergalę, už jėgą ir už paklusnumą, kuriuos įgyjame tik tada, kai savo noru paklūstame Jo valiai.

„Pasikeitime, kuris įvyksta, kai siela atsiduoda Kristui, itin stipriai išgyvenama laisvė. Vienintelė sąlyga, leidžianti žmogui tapti laisvam, yra susivienijimas su Kristumi“ (ten pat, 432.433p.). Tačiau ar įmanoma kartu būti laisvam ir kont­roliuojamam? Kad įmintume šią mįslę ir suprastume, kaip galima su­derinti, rodos, nesuderinamas sąvokas – laisvė ir kontrolė, – turime prisiminti patį svarbiausią žodį – meilė. Kontrolė iš meilės – štai kas suteikia žmogui jėgų nuveikti tai, kas atrodo neįmanoma. Tuos darbus jis gali ne tik padaryti, bet ir mėgti juos, jais domėtis, jais gyventi.

Kartą rytą, man besiskutant, prie manęs priėjo mano ketverių me­tų dukrelė ir tarė: „Tėveli, aš noriu balto mėlynakio kačiuko.“ Tiesą sakant, aš nemėgstu kačių, nemėgstu, kai jos ateina ir įžūliai trinasi į kojas, o naktimis pjaunasi miške ir neleidžia man užmigti. Bet mano dukteriai tie gyvūnai patiko. Aš jos paklausiau: „O kur tas kačiukas gyvens?“ Ji atsakė: „Mano kambaryje.“ Ir tada aš radau dingstį nepatenkinti jos prašymo. „Tavo kambaryje kačiukas gyventi negali, – ten tokia netvarka, ten nebėra vietos kačiukui!“ Mergaitė išėjo, ir man at­rodė, kad ta problema jau išspręsta.

Tačiau man dar nespėjus nusiskusti, ji vėl sugrįžo ir, paėmusi ma­ne už rankos, nuvedė į savo kambarį. Aš niekada nebuvau matęs, kad ji taip gražiai sutvarkytų savo kambarį. Stebėjausi, kaip ji suspėjo taip greitai surinkti ir išnešti visas šiukšles. Nebeturėjau prie ko prikibti. Aš paskutinį kartą pabandžiau išsisukti ir paklausiau: „Ana, kodėl tu sutvarkei savo kambarį: ar todėl, kad nori balto mėlynakio kačiuko, ar dėl to, kad myli tėvelį?“ Ji atsakė: „Todėl, kad noriu… todėl, kad myliu savo tėvelį!“ Netrukus mūsų namuose jau gyveno baltas mėlynakis kačiukas! Meilė pakeičia viską.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!