Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

PRANAŠYSTĖS DOVANA 0 2019-05-04 — 21:02

Tai Jis paskyrė vienus apaštalais, kitus pranašais, evangelistais, ganytojais ir mokytojais (Ef 4, 11).

Kartą keletas septintosios dienos adventistų, jau seniai pri­klausančių bažnyčiai, kartu su naujais šios bažnyčios nariais vyko į kelionę. Jie sustojo sename miestelyje, kur aplankė šventyklos aikštę bei kitas įžymybes. Naujieji bažnyčios nariai pasakė: „Mes džiaugiamės, kad Septintosios dienos adventistų bažnyčia taip reikšmingai neakcentuoja pranašysčių.“ Kitus adventistus, rodos, išmušė ir karštis, ir šaltis. Jie susimąstė, ką gi reikėtų atsakyti. Akivaizdu, kad šie naujieji nariai per greit prisijungė prie bažny­čios, būdami nepakankamai pasiruošę.

Pranašai ir pranašystės dovanos tiesiogiai siejama ne tik su Dievo Bažnyčia, bet ir su Dievo tauta visais amžiais. Pagal Dievo planą pranašystės dovana išliks Jo bažnyčioje iki pat pabaigos.

Jei jūs netikite pranašystės dovana, vadinasi jūs netikite Biblija. Jei jums sunku priimti pranašystės dovaną bažnyčioje, vadinasi jūs abejojate Šventojo Rašto tikrumu.

Dauguma pripažįsta, kad nėra matę tikro pranašo. Galime pabandyti įsivaizduoti, kaip jaustumės pamatę prieš kurį laiką gyvenusį pranašą. Vis dėlto pranašystės dovana yra Dievo skirta bažnyčiai, o ne tik apaštalo Pauliaus laikais gyvenusiems Efezo krikščionims (atkreipkite dėmesį į žemiau pateiktą tekstą), „kad aprūpintų šventuosius […] kol visi pasieksime tikėjimo vienybę […] tapsime tikrais vyrais […].“ Ar esame visi kaip vienas? Ar krikščioniškoji bažnyčia yra tokioje būsenoje? Deja, dar ne!

Kai kurie žmonės, mąstydami apie pranašystės dovaną sako, jog ji buvo duota bažnyčiai tam, kad padėtų augti dvasiškai nesubrendusiems nariams. O kai bažnyčia užaugo ir pasiekė bran­dumą, ši dovana jai jau nebebuvo reikalinga. Aš taip nemanau. Pranašystės dovana duota lig tol, „kol visi pasieksime tikėjimo vienybę“ pažinsime Dievo Sūnų ir „tapsime tikrais vyrais pagal Kris­taus pilnatvės amžiaus saiką, kad nebebūtume maži vaikai, siūbuojami ir nešiojami bet kokio mokymo vėjelio“ (Ef 4, 11–14). Tokios būklės mes dar nepasiekėme. Kadangi dar mes nepa­siekėme amžiaus pilnatvės, pranašystės dovana mums dar bū­tina ir šiandien.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!