PRISIĖMĘS ŽMOGIŠKUMĄ

Todėl Jis turėjo visa kuo tapti panašus į brolius, kad būtų gailestingas ir ištikimas Dievui Vyriausiasis Kunigas ir ga­lėtų permaldauti už tautos nuodėmes. (Laiškas hebrajams 2, 17)

Erdvėlaivio „Apolonas“ įgulos narys Džeimsas Irvinas (James Irwin), iškėlęs koją ant Mėnulio paviršiaus, pajuto pagarbią baimę ir nusižemino prieš Dievą. Praėjus maždaug metams po skrydžio į Mėnulį, jis išėjo iš oro pajėgų į pensiją ir įsteigė tarpdenomincinį krikščionišką aukštųjų skrydžių fondą – organizaciją, skirtą skleisti gerąją naujieną, kad „Dievas, vaikščiojantis po Žemę, yra svarbiau už žmogų, vaikščiojantį po Mėnulį“.

Kapitonas Irvinas buvo teisus. Didžiausia naujiena per visą žmonijos istoriją yra tai, kad Jėzus Kristus tapo žmo­gumi, gyveno žmogaus kūne, numirė už mus ir prisikėlė iš numirusių. Kadangi Jėzus tapo vienu iš mūsų, Jis mus supranta. „Prisiimdamas mūsų prigimtį, Gelbėtojas susiejo Save su žmonija niekada nenutraukiamu ryšiu“ („Amžių ilgesys“, p. 25).

Jis buvo „kaip ir mes, visaip gundytas, tačiau nenusidėjęs“ (Laiškas hebrajams 4, 15).

Aš pagalvodavau – nejaugi tai gali būti tiesa? Nejaugi Jėzus tikrai supranta, kaip jaučiasi žmona, kai jos vyras leidžiasi į meilės nuotykį su kita moterim? Juk Jėzus nebuvo vedęs. Kaip Jis gali suprasti, ką reiškia skyrybos? Argi Jėzus tikrai supranta narkomano geismą susileisti eilinę dozę? Ar Jėzus gali įsijausti į tai, ką išgyvena jauna pora, kuri gimdymo metu ką tik neteko kūdikio? Šios mintys nedavė man ramybės, kol neatradau šio amžinojo principo. Įmanoma pajusti tas pačias emocijas netgi neišgyvenus lygiai tokios pačios patirties.

Jėzus supranta, kas yra atstūmimas ir išdavimas, nes Jis buvo išduotas Savo mokinio Judo. Jėzus pažįsta fizinį skausmą, nes Jis iškentė siaubingas kančias ant kryžiaus. Jėzus supranta mūsų didžiausius geismus, nes 40 dienų Pats badavo dykumoje. Mes negalime patirti didesnio fizinio geismo, negu tas, kurį Jėzus išgyveno dykumoje. Ir nėra stipresnio emocinio skausmo, nei tas, kuris teko Jėzui.

Visose gyvenimo srityse – fizinėje, protinėje, emocinėje ir dvasinėje – šėtonas nukreipė savo nuožmiausias atakas į Jėzų. Šėtonas gundė Jėzų visose srityse, kuriose esame gundomi ir mes, tik kur kas nuožmiau. Prieš mus šėtonui nereikia panaudoti visos savo galios, tačiau prieš Jėzų jis panaudojo ją visą. Nėra srities, kurioje mes galime būti gundomi, ir Jėzus to nesuprastų.

Paveskite savo pagundas Kristui. Ateikite pas Jį su visomis savo dvasinėmis kovomis. Jis supras. Jis išlaisvins. Galite tuo neabejoti.

Markas Finlis