PROBLEMOS

Šešis kartus iš bėdos Jis tave gelbės, o septintą kartą nelaimė tavęs nebepalies. (Jobo knyga 5, 19)

Yra tokia istorija apie vieną sielvarto užkluptą Kinijos moterį, kuri apsilankė pas šventąjį ir paprašė jo padėti įveikti širdgėlą. Jis liepė jai pasiimti garstyčių grūdelį iš šeimos, kuri niekada nepatyrė praradimo ar liūdesio, ir tai esą ją išgelbės.

Kitą dieną moteris ėjo per savo miestą iš vienų namų į kitus ir klausinėjo, bet nerado šeimos, kuri nebūtų patyru­si jokios tragedijos. Kuo daugiau ji aplankė žmonių, tuo labiau jautėsi jiems artima. Pagaliau ši moteris suprato, ką norėjo pasakyti tas šventasis. Kai matote kitų liūdesį, jūsų pačių liūdesys atrodo kur kas mažesnis.

Neseniai vienai iš mūsų televizijos laidų „Parašyta“ ėmiau interviu iš Melodi Homer (Melodie Homer). Melodi vyras Lerojus buvo vienas iš Jungtinių Valstijų oro linijų pilotų tame lėktuve, kuris sudužo 2001 metų rugsėjo 11 die­ną. Melodi gyvenimas pasikeitė akimirksniu.

Melodi man paliko gilų įspūdį. Jos tikėjimas pakylėjo mano dvasią. Jos drąsa, ištikus tokiai tragedijai, mane įkvė­pė. Jos tvirtas tikėjimas Kristumi asmeninės tragedijos akivaizdoje suteikė vilties mano paties širdžiai. Mano paties problemos pradėjo atrodyti nebe tokios didelės. Jeigu Dievas gali palaikyti Melodi jos didžiulio sielvarto akimirką, Jis tikrai gali palaikyti ir mane.

Neilgai trukus po to, kai interviu su Melodi išėjo į eterį, elektroniniu paštu gavau žinutę iš Kamerūno (Vakarų Afrika). Žinutės autorius anksčiau niekada nebuvo matęs mūsų laidos, tačiau toji su Melodi interviu jį sujaudino. Jis rašė: „Jos istorija mane tikrai įkvėpė, ir mano palyginti mažos problemos Dievo rankose pasirodė kaip smiltelės“.

Nesvarbu, dideli ar maži mūsų rūpesčiai, Dievas puikiausiai sugeba su jais susidoroti. Sielvartaudami mes nesa­me vieni, nes tą pačią akimirką yra kitų žmonių, išgyvenančių didžiules tragedijas. Jobo liudijimas tinka ir šiandien. „Šešis kartus iš bėdos Jis tave gelbės, o septintą kartą nelaimė tavęs nebepalies“ (Jobo knyga 5, 19).

Septyni yra tobulybės skaičius, rodantis užbaigtumą, visumą. Džiaukitės – Dievas visiškai išvadavo jus iš proble­mų. Džiaukitės – Dievo gydanti malonė yra tobula.

Markas Finlis