Viešpaties vardas – tvirtas bokštas; teisusis gali pabėgti į jį ir būti saugus (Patarlių 18, 10).
Suvokiantys savo silpnumą, pasitiki Tuo, kuris yra už juos stipresnis. Ir kol jie žvelgia į Dievą, šėtonas negali jų užvaldyti. Tačiau tie, kurie pasitiki savimi, yra lengvai nugalimi (Review ano Herald, 1902 12 16).
Jei šėtonas neturi galios mus užvaldyti, nuodėmė mums nėra patraukli. Bet tai dar nereiškia, kad dingo mūsų nuodėmingoji prigimtis. Kol mums vadovauja Šventoji Dvasia, mes nepasiduosime nuodėmingiems potraukiams, nors ir būsime gundomi.
Netgi kai nuodėmė mūsų netraukia, vis tiek egzistuoja pagunda ištrūkti iš dangiškųjų jėgų kontrolės bei valdymo ir patekti į priklausomybės nuo savęs būseną. Tokį gundymą patyrė ir Jėzus.
Būdami visiškai priklausomi nuo Dievo, mes galime nugalėti visas nuodėmes. Tačiau augantis krikščionis gali lengvai tą priklausomybę prarasti.
Jozuė buvo vienas iš kilniausių žmonių, kurie kada nors gyveno žemėje. Jis buvo vienas iš tų dviejų, kuris tikėjimo Dievu dėka, nuėjo visą kelią nuo Egipto iki pažadėtosios žemės. Dievo jėga taip veikė, kad Jozuės vadovaujamoji armija priešui atrodė nenugalima. Izraelitai tikėjimu perėjo Jordaną ir įėjo į pažadėtąją žemę. Dėl tikėjimo sugriuvo Jericho sienos. Tačiau sykį Jozuė pasikliovė savo jėgomis ir, užimant Ają, jo armija buvo sutriuškinta per vieną mūšį.
Taigi augantis krikščionis gali lengvai prarasti savo priklausomybę nuo Dievo. „Šėtonas gerai žino, kad pati silpniausia siela, ištikima Kristui, yra stipresnė už visus tamsos angelus. Akivaizdu, kad toks žmogus sėkmingai pasipriešins jam pačiam. Todėl šėtonas su savo kareivija stengiasi priversti kryžiaus karius pasitraukti iš jų įtvirtinimų.“ (Didžioji kova, 459 p.).
Apaštalas Jokūbas rašo (Jok 1, 14), kad kiekvienas yra gundomas, savo geismo pagrobtas ir suviliotas. Geismas veda į nuodėmę, o padaryta nuodėmė veda į mirtį. Atsiskyrimas nuo Dievo yra gundymas, kuris veda į visus kitus gundymus. Tačiau kol pasitikime Dievo jėga, praktiškai esame nenugalimi.
Morisas L.Vendenas