Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

RINKITĖS TAI, KĄ RENKASI DIEVAS 0 2018-10-09 — 00:16

Jeigu tavo dešinioji akis skatina tave nusidėti, išlupk ją ir mesk šalin. Verčiau tau netekti vieno nario, negu kad visas kūnas būtų įmestas į pragarą (Mt 5, 29).

Apie mūsų paklusnumą Dievui Jėzus yra pasakęs labai įdomiai: „Jeigu tavo dešinioji akis skatina tave nusidėti, išlupk ją ir mesk šalin […] Ir jeigu tavo dešinioji ranka gundo tave nusidėti, nukirsk ją ir mesk šalin“ (Mt 5, 29–30). Ar perskaitę šį tekstą kada nors susimąstėte? Aš dėkoju Dievui už puikų šio teksto komentarą, esantį knygoje „Kristaus Kalno pamokslas“: „Nuodėmės jėga priklauso nuo mūsų pačių valios. Visiškas savo valios ir norų pašventimas Dievui čia palygina­mas su akies išplėšimu arba rankos nukirtimu“ (69p.).

Kas nors gali pasakyti: „Jei man pasiūlytų atsisakyti savo valios ir kam nors paklusti, man tektų gyventi sužalotojo ir luošio gyvenimą.“ Tai išgirdę, stiprūs, įpratę visada pasiekti savo tikslą žmonės, sutrinka, o kartais net supyksta. „Dievas sukūrė mus pagal savo atvaizdą, ­sako jie, – Jis leidžia mums patiems pasirinkti ir nenori paversti mūsų marionetėmis.“

Kol dar nepasibaigė ši diena, prašau jūsų perskaityti 45-ą ir 46­ąjį knygos „Kelias pas Kristų“ puslapius. Ten žodis valia suprantamas kaip sugebėjimas spręsti ir pasirinkti. Skaitydami, radę žodi valia, kas­kart mintyse jį pakeiskite žodžiais: sugebėjimas spręsti ir pasirinkti ir tada padarysite tokią išvadą: paklusimas – tai mūsų pasirinkimo lais­vės pajungimas Dievui.

„Bet tada aš nebebūsiu tikra asmenybė!“ Jei Dievas kviečia mane atiduoti Jam savo pasirinkimo laisvę, tai ar apskritai verta prieštarauti? Dievas nori, kad visiškai atiduotume Jam savo valią, o nuo mūsų pačių priklausytų tik mūsų siekimas su Juo bendrauti. Mes visada galime pasirinkti, ar mums Jo ieškoti, ar ne. Šiuo atveju turime apsispręsti savo laisva valia.

Pateiksime konkretų pavyzdį. Tarkime, aš turiu problemą: rūkau. Ir Dievas sako: „Jei visiškai atiduosi Man savo valią, o nuo tavęs priklausys tik tai, ar ieškosi bendravimo su Manimi, tai tavo gyvenimas iš esmės pasikeis.“ Ar nusprendę neberūkyti jau pasiekiame pergalę? Ne, tačiau jei aš bendrausiu su Juo ir taip leisiu Jam daryti įtaką mano apsisprendimui, tai Jėzus gyvens manyje ir Jis pats nuspręs nebe­rūkyti! Paklusnumas reiškiamas tik tikėjimu, nes mums lemta paklusti Kristui, leisti Jam mus kontroliuoti ir išsirinkti tuos, kurie nuolat yra paklusnūs.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!