Septintosios dienos adventistų bažnyčios misijos dėmesio centre – didieji pasaulio miestai. Pirmas eilėje – Niujorkas.

Septintosios dienos adventistų bažnyčios metiniame susitikime buvo priimtos evangelizacijos gairės ateinantiems 2013 metams. Didžiausias dėmėsys bus skirtas didiesiems pasaulio miestams. Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į pasaulinės Adventistų bažnyčios vadovo Ted N.C. Wilson’o kreipimąsi (nuoroda į tekstą anglų kalboje), kuriame jis pakvietė didžiuosius pasaulio miestus, kuriuose gyvena pusė visų pasaulio gyventojų, laikyti Bažnyčios misijos centru.

Istoriškai mažiau apgyvendintos vietovės visada buvo labiau atviros Adventistų bažnyčios skelbiamai Vilties žiniai, sakė pasaulinės Adventistų bažnyčios sekretorius G.T.Ng. Mes buvome „salų bei kaimų bažnyčia”, kalbėjo jis kreipdamąsis į 300 delegatų suvažiavusių į susitikimą iš viso pasaulio, „Miestų evangelizacija gali būti didelis iššūkis”.

Apie 19 milijonų žmonių, kalbančių 800 skirtingų kalbų gyvena Niujorke. Apie darbą didžiuosiuose pasaulio miestuose galvojo ir mūsų bažnyčios „pionieriai”. E. Vait rašė, kad ji praleido labai daug bemiegių naktų galvodama apie evangelizaciją didžiuosiuose miestuose. „Kankinančiai sunku galvoti apie tai, kad taip ilgai jie buvo apleisti” – rašė ji.

„Visą šį laiką didžioji dalis bažnyčios resursų buvo skiriama misijai aplenkiant didelius miestus” – kalbėjo Adventistų misijos skyriaus vadovas Gary Krause, „Nors didžiausi mūsų poreikiai yra butent čia” (t.y miestuose red.past.). Bažnyčia privalo sekti Jėzaus pavyzdžiu, kuris buvo tarp žmonių, rūpinosi jais, rodė dėmesį, užuojautą bei supratimą, padėjo jų fiziniuose poreikiuose ir tik tada kviesdavo žmones sekti juo”.

Gairės kurias priėmė iš viso pasaulio susirinkę bažnyčios atstovai, įtraukia tiek asmeninę evangelizaciją tiek įvairius renginius bei programas skirtas pasiekti žmones gyvenančius 650-yje didžiųjų pasaulio miestų. ” Atsižvelgiant į kultūrinius skirtumus bei kiekvieno regiono unikalius poreikius”, trylikos pasaulinės Adventistų bažnyčios divizijų atsakingi vadovai savo nuožiūra pasirinks konkrečius miestus bei veiklos juose strategijas. Didžioji dauguma delegatų sutarė, kad šioje misijoje Bažnyčia sutelks savo resursus, skyrių veiklą, mokslo institucijas.

„Mūsų mokyklos gali vaidinti labai svarbų vaidmenį siekiant šio tikslo. Jose gali būti koordinuojami metodai, kurie naudojami misijos darbui didžiuosiuose miestuose, ugdant evangelistus, siekiant, kad jie būtų tikri savo reikalo žinovai”.

Misija didžiuosiuose pasaulio miestuose ir konkrečiai – Niujorke buvo ilgametė Bažnyčios prezidento T. Wilson’o idėja ir aistra. 1981 metais jis apsigynė daktaro laipsnį Niujorko Universitete. Jo mokslinio darbo tema buvo susijusi su E. Vait darbų studija apie misijos darbą mieste.

Kol bažnyčia, pradedanti savo tarnavimą didžiuosiuose miestuose žengs rimtus žingsnius Niujorke, Bažnyčios vadovas paragino kitų pasaulio regionų atstovus mąstyti apie panašią veiklą savo kraštuose. Kaip labai svarbų misijos lauką T. Wilson’as paminėjo ir Europos miestus.

Komentuodamas pasaulinės Adventistų bažnyčios sprendimą koncentruoti savo misijos veiklą didžiuosiuose pasaulio miestuose, Adventistų bažnyčios Lietuvoje vadovas Bertold Hibner sakė: „Tai perspektyvi idėja ir aš ją palaikau. Tokiu būdu galima pasiekti didesnę visuomenės dalį miestuose. Lietuvoje miestai nėra tokie kaip Niujorkas, bet ir čia didžioji dalis žmonių gyvena miestuose. Be to, žmonės gyvenantys miestuose, turi vienokių ar kitokių ryšių su tais, kurie gyvena kaimo vietovėse, pavyzdžiui, studentai atvažiuonatys studijuoti iš kaimo vietovių ar mažesnių miestų. Lietuvoje situacija kiek kitokia ir mūsų didieji miestai gerokai mažesni, tad mažieji miestai taip pat svarbūs. Reikia balanso.”