ŠĖTONAS JAU NUTEISTAS

Dabar teisiamas šitas pasaulis. Dabar šio pasaulio kunigaikštis bus išmestas laukan (Jn 12, 31).

Šventoji Dvasia tikina pasaulį dėl teismo – „Dėl teismo, kadangi šio pasaulio kunigaikštis jau nuteistas“ (Jn 16, 11). Ką tai mums sako apie Šventosios Dvasios veikimą? Jeigu šio pasaulio kuni­gaikštis, kuris yra nuodėmės iniciatorius ir pats didžiausias nusidė­jėlis, yra nuteistas, tai visi jo sekėjai irgi yra nuteisti. Per Antrąjį pasaulinį karą, kai visas pasaulis sukilo prieš Hitlerį, nuteistas buvo ne tik jis, bet ir visi jo šalininkai. Kai Dovydas nukovė Galijotą, visi Galijoto šalininkai suprato, kad pralaimėjo ir jie, todėl ir pradėjo bėgti. Taigi Šventoji Dvasia mus įtikina, jog Jėzui ant kryžiaus sušun­kant „Atlikta“, šėtonas buvo nugalėtas, todėl kiekvienas, kuris gimė nuodėmingame pasaulyje ir atmetė Kristaus teisumą, žino, jog nieko nebelieka, kaip tik laukti baisaus teismo.

Kita vertus – kova jau baigta. Kristus laimėjo ją. Tad jeigu jūs stovite Nugalėtojo pusėje, pats faktas, kad šio pasaulio kunigaikštis jau yra nuteistas, negali sukelti baimės ar nusivylimo, bet turi įžiebti viltį, skatinti padėkos jausmus ir teikti ramybę. Viskas priklauso nuo to, kieno pusėje jūs esate. Šiandien kiekvienas turime galimybę pasirinkti Nugalėtojo pusę.

Kai buvo nukirsta Galijoto galva, tie, kurie buvo Dovydo pusėje, pergalingai sušuko. Todėl ir mes turėtume džiaugtis, kai girdime, jog tikėjimas Kristumi išvaduoja mus nuo pasmerkimo (Jn 5, 24). Šventosios Dvasios tarnystė teikia viltį ir paguodą. Atėjusi Ji parodys pasauliui, kaip jis klysta dėl nuodėmės, dėl teisumo ir dėl teismo. Leiskite Šventajai Dvasiai veikti jus jau šiandien, jeigu gyvenate nepriklausomai nuo Kristaus. Koks be atrodytų jūsų gyvenimas ­geras ar blogas, bet kuriuo atveju jis yra nuodėmingas. Nesitenkinkite gyvenimu be bendravimo su Jėzumi. Jei kasdien priimate Kristų į širdį, Jo teisumas yra skirtas ir jums. Drąsinkite save šia viltimi. Jis gali pristatyti savo tautą prieš Dievo sostą nesusitepusią. Tad nėra priežasties bijoti teismo. Mūsų džiaugsmas yra visokeriopai pagrįstas, kadangi didžioji kova jau buvo laimėta ant kryžiaus ir mūsų išgelbėjimas garantuotas. Būtent šia tiesa Šventoji Dvasia nori įtikinti mus.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.