Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

SPONTANIŠKAS TIKĖJIMAS 0 2018-09-02 — 00:51

Kas pasitiki savo protu, tas kvailys, o kas gyvena pagal išmintį, tas saugus (Pat 28, 26).

Išgelbėjantis mus tikėjimas atsiranda tada, kai atsiranda tikėjimu pagrįstas bendravimas su Kristumi. Ko gero pats geriausias tikėjimo apibrėžimas – tai pasitikėjimas. Tikėjimas yra pasitikėjimas Dievu (Ugdymas, 295p.). Jeigu tikėjimas yra pasitikėjimas Dievu, tai tikėjimui atsirasti reikalingi du asmenys. Negali būti tikėjimo, jei jį turėti stengiasi tik vienas iš jų. Santykiai, pagrįsti tikėjimu, realiai egzistuoja tik tada, kai vienas asmuo priklauso nuo kito.

Kaip susiklosto tokia priklausomybė? Turi būti įvykdytos dvi sąly­gos. Pirmiausia, asmuo turi būti vertas pasitikėjimo, antra, – reikia, kad pažintis būtų artima. Bendravimas su pasitikėjimo nevertais žmo­nėmis niekada nebus artimas, priešingai, – tik padidins nepasitikėjimą jais. Jeigu jūs susipažinote su pasitikėjimo nevertu žmogumi, tai iš­mokti juo pasitikėti galite tik bendraudamas su juo. Tada jūsų pasitikėjimas bus natūralus, jis atsiras savaime.

Išgelbėjantis tikėjimas visada iš ko nors kyla. Jis atsiranda bend­ravimo su Tuo, kuris nusipelno pasitikėjimo, dėka.

Kaip galima tuos santykius sustiprinti? – Bendraujant. Tai būtina, kitaip apskritai su niekuo negalėtume bendrauti. O kaip galime bend­rauti su Dievu, su Jėzumi? – Kai skaitome Bibliją, Dievas kalbasi su mumis. Kai meldžiamės – mes kalbame su Juo. Prisiėmę krikščioniš­kąją tarnystę mes dirbame kartu su Dievu. Savo santykius su Dievu galime stiprinti atlikdami tuos paprastus darbus, kuriems Jis pats mus paskatino. Pažindami Dievą mes savaime Juo pasitikėsime, o Juo pasitikėdami įgysime tikėjimą.

Todėl tikėjimas niekada nėra pasiekiamas mūsų pačių pastan­gomis. Šėtonas nori priversti mus taip manyti, nori, kad mes savo jėgomis mėgintume išsiugdyti tikėjimą, kad sutelktume dėmesį patys į save. Jeigu jam pavyksta mus įtikinti, tada nėra ko nė kalbėti apie tikrąjį tikėjimą.

Jeigu noriu turėti tikrąjį, išgelbėjantį tikėjimą, aš būtinai turiu iš­mokti pasitikėti Dievu. Susipažinti su Juo aš galiu paprasčiausiai su Juo bendraudamas, o kai Jį pažįstu, mano pasitikėjimas Juo atsiranda savaime.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!