STULBINANTIS TIKSLUMAS

VIEŠPATIES žodžiai tyri lyg sidabras, grynintas lydykloje, septynis kartus valytas. Tu, VIEŠPATIE, mus ginsi, saugosi mus nuo šios kartos per amžius. (Psalmynas 12, 7–8)

Kokių konkrečių įrodymų mes turime, kad Biblija yra istoriškai tiksli? Ar esama patikimos informacijos apie Šventajame Rašte minimus vardus, vietas ir geografines vietoves? Pastarųjų 200 metų atradimai demonstruoja Dievo Žodžio pagrįstumą. Archeologija neįrodo, kad Biblija įkvėpta Dievo, tačiau suteikia pagrindo tuo tikėti. Pademonstruodama daugybės biblinių detalių tikslumą, ji paremia mūsų tikėjimą. Per pastaruosius du šimtmečius buvo padaryta aibė svarbių archeologinių atradimų. Štai tik keletas iš jų.

Moabitų akmuo, rastas 1868 metais Jordanijoje, patvirtina, kad moabitai iš tikrųjų puldinėjo izraelitus, kaip aprašyta Karalių antroje knygoje 1 ir 3 skyriuose. Tai svarus šio konkretaus įvykio įrodymas, peržengiantis Biblijos ribas. Po Izraelio karaliaus Ahabo mirties 853 m. pr. Kr. Moabo karalius užpuolė Judo karalių Juozapatą. Stebuklingai įsikišus Dievui, izraelitai „pakilo ir puolė moabitus, o tie ėmė bėgti“ (Karalių antra knyga 3, 24). Moabitų akmeny tiksliai aprašytas moabitų sutriuškinimas bei jų pasitraukimas, minimas Biblijoje.

Vienas iš labiausiai stulbinančių dvidešimtojo amžiaus atradimų buvo Lachišo laiškai, rasti 1932–1938 metais. Šiuose neįtikėtinuose dokumentuose, aptiktuose už 24 mylių (apie 38 km) nuo Beršebos, kalbama apie tai, kaip 586 m. pr. Kr. Nebukadnecaras užpuolė Jeruzalę. Juose detaliai aprašytas Jeruzalės žlugimas iš Babilono perspektyvos. Lachišo laiškai patvirtina šio istorinio fakto, Jeruzalės žlugimo, tikslumą. Jie liudija, jog įkvėptieji pranašai Metraščiuose, Izaijo pranašystėje ir Jeremijo pranašystėje pagrįstai kalbėjo apie Babilono išpuolį prieš Jeruzalę.

Kitas kone neįtikėtinas atradimas yra molinis Kyro cilindras. Jame rašoma apie Persijos karalių Kyrą, apie tai, kaip jis įveikė Babiloną ir 539 m. pr. Kr. Išlaisvino žydų belaisvius. Šis archeologinis atradimas ypač reikšmingas, prisiminus, jog daugiau kaip 150 metų iki Kyro gimimo Izaijo pranašystėje 44, 27–28 ir Izaijo pranašystėje 45, 1 jis pavadintas Dievo išrinktuoju „kerdžiumi“, kuris išvaduos Izraelį.

Šie atradimai, kaip ir daugelis kitų, vis patvirtina Biblijos tikslumą bei patikimumą. Jie aiškiai kalba apie Dievą, kuris paliudijo apie Save pasauliui. Jie įtaigiai liudija, kad galime visiškai pasitikėti Šventojo Rašto vientisumu. Šlovė Dievui už Jo tvirtą Žodį!

Markas Finlis

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.