Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

SUSIETI SU DIEVU 0 2020-06-27 — 05:12

Jie – tauta, kurią Sau sukūriau, kad skelbtų Mano šlovę. (Izaijo pranašystė 43,21)

1975 metais Harvardo gydytojas Herbertas Bensonas (Herbert Banson) parašė knygą „Relaksacijos reakcija“ (Relaxation Response), kuri tapo perkamiausia. Jis sukūrė paprastą techniką, padedančią žmonėms ištverti stresą. Jis mokė atsipalaiduoti, sutelkiant dėmesį į kokį nors teigiamą vaizdinį mintyse. Daugeliu atvejų rezultatai buvo itin geri. Žmonėms sulėtėjo pulsas, kvėpavimas, ėmė mažiau išsiskirti su stresu susijusių hormonų. Daktaras Bensonas sugebėjo padėti net tiems, kurie skundėsi miego sutrikimais.

Ir štai daktaras Bensonas pastebėjo kai ką labai įdomaus. Tam tikrai  pacientų grupei „relaksacijos reakcija“ pasitarnavo labiau nei kitiems. Jų sveikata buvo geresnė, jie greičiau atsigaudavo. Tai buvo tikintys žmonės, teigę, jog nukreipę mintis į Dievo gerumą, jaučia, kaip Jis priartėja. Žmonės, mąstę apie pagarbią baimę keliančią Dievo meilę ir jėgą, buvo sveikesni už kitus. Daktaras Bensonas pradėjo tyrinėti, kas vyksta su šiais žmonėmis, kai jie patiria Dievo Artumą. Mokslininkai naujai pažvelgė į smegenų veiklą. Jie stebėjo, kaip reaguoja stimuliuojamos skirtingos smegenų dalys. Jie aptiko smegenyse religinės patirties sritį – mažą migdolo formos struktūrą, vadinamą amigdala.

Neurologas Rvanas Džozefas (Rhwan Joseph) padarė išvadą: „gebėjimas patirti religinius išgyvenimus turi neuroanatoninį pagrindą“. Kitaip tariant, mes turime religiją savo galvose.

Daktaras Bensonas tai suformulavo dar įtaigiau. Savo knygoje „Amžinasis gydymas“ (Timeless Healing) jis rašo: „Mūsų genetinis kodas sukuria tikėjimą Begaliniu Absoliutu kaip mūsų prigimties dalimi“. Toliau daktaras teigia: „Mes susieti su Dievu“. Tai atitinka Bibliją. Pranašas Izaijas skelbė: „Jie – tauta, kurią Sau sukūriau, kad skelbtų Mano šlovę.“ (Izaijo pranašystė 43, 21). Kaip mūsų raumenys yra užprogramuoti mankštintis, o mūsų širdys efektyviai funkcionuoja laikantis neriebios dietos, taip mūsų smegenys yra susietos su Dievu, kad Jį šlovintų. Mūsų smegenys specialiai skirtos šlovinimui. Kai šloviname Dievą, elektriniai smegenų impulsai stimuliuoja pozityvių cheminių medžiagų – endorfinų – gamybą. Šie endorfinai teikia sveikatą ir gyvybę. „Išgydymo tarnavime“ pasakyta: „Niekas geriau nepalaiko kūno ir sielos sveikatos, kaip dėkingumo ir šlovinimo dvasia“ (p.251). Mes esame užprogramuoti šlovinti. Tebūna jūsų širdis jau šiandien kupina gyvybę teikiančio, sveikatą palaikančio ir gerovę kuriančio šlovinimo.

Markas Finlis

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!