SVEIKATA NĖRA ATSITIKTINUMAS

Dvasiniai skaitiniai 2022-10-12

Dėl Dievo gailestingumo raginu jus, broliai, aukoti savo kūnus kaip gyvą, šventą, Dievui patinkančią auką, kaip dvasinį garbinimą. (Laiškas romiečiams 12, 1)

Savo knygoje „Pozityvus įrodymas“ daktaras Neilas Nedlis (Neil Nedley) pasakoja stulbinančią istoriją apie tai, kaip įveikti ligą ir džiaugtis puikia sveikata. Daktaras Nedlis ant bėgimo takelio tikrino pacientą, kuriam buvo įta­riama koronarinė širdies liga. Pacientas Haroldas pakėlė akis ir pasakė: „Daktare, manau, visai nesvarbu, ką parodys šiandieninis patikrinimas. Mums visiems ateis laikas mirti; tas laikas nustatytas, ir mes jo nepakeisime.“

Haroldas manė, kad Dievas nusprendžia – gyventi jums ar mirti. Kai Dievas jus pašaukia – baigta. Jūs nieko ne­begalite padaryti. Haroldo nuomonė nėra unikali. Daugelis mano, kad sveikata yra atsitiktinumo dalykas. Tai tarsi išmesti kauliukus.

Begalės mokslinių įrodymų liudija, kad ši teorija visiškai neteisinga. Ji neatsižvelgia į tai, kokią įtaką mūsų sveikatai daro mūsų pasirinktas gyvenimo būdas. Tyrimai aiškiai rodo ryšį tarp žalingų įpročių ir kylančių ligų.

Esu įsitikinęs, kad Dievas nori sustiprinti mūsų sveikatą, o velnias geidžia ją sugriauti. Apaštalas Jonas Dievo troškimą išreiškė šitaip: „Mielasis, linkiu, kad viskas tau taip gerai sektųsi ir būtum sveikas, kaip sekasi tavo sielai“ (Jono trečias laiškas 2). Elena Vait rašė: „Sveikatą reikia saugoti taip pat šventai, kaip ir charakterį“ („Vaikų auklėji­mas“, p. 343).

Jėzus yra mūsų gydytojas. Naujajame Testamente aprašyti Jo stebuklai aiškiai liudija, jog Jis trokšta, kad mes bū­tume sveiki. Šėtonas yra melagis ir griovėjas. Jis kruopščiai planuoja, kaip sugadinti mums sveikatą. Nelabasis ap­gaudinėja žmones, skatindamas juos teršti savo kūnus ir manyti, jog tai neturi įtakos dvasinei sveikatai. Jie pasineria į laikinus kokių nors pataikavimų savo kūnui malonumus – narkotikus, alkoholį, rūkymą ar seksualinį amoralumą,

  • ir šis procesas pražudo jų kūnus bei sielas. Ryšys tarp proto ir kūno toks glaudus, kad bet koks fizinis įprotis, da­rantis įtaką kūnui, veikia ir protą.

Dievas trokšta, kad būtume sveiki, bet ne tik dėl to, kad Jis nori, jog gyventume pilnavertiškesnį, ilgesnį, labiau palaimintą ir ligų nelydymą gyvenimą. Jis, žinoma, šito nori, tačiau sveikata pati savaime nėra tikslas. Sveikata nėra kažkoks aukštas tikslas, kurį turiu pasiekti, kad galėčiau pasakyti, jog esu sveikas. Vienas iš sveiko kūno tikslų yra turėti švarų protą, kad galėtume geriau pažinti Dievą, kad mūsų protas galėtų suprasti Jo valią ir girdėti Jo balsą. Kitas tikslas yra efektyviau tarnauti kitiems žmonėms. Dievas trokšta, kad mes gyventume sveiką, produktyvų gyve­nimą, pažintume Jį ir su džiaugsmu tarnautume kitiems. Mūsų sveikata Dievui yra svarbi, ir Jis trokšta, kad ji taptų svarbi ir mums.

Markas Finlis