ŠVENČIANT IŠVADAVIMĄ

Kadangi vaikų kraujas ir kūnas bendri, tai ir Jis lygiomis juos prisiėmė, idant mirtimi sunaikintų tą, kuris turėjo mirties valdžią, tai yra velnią, ir išvaduotų tuos, kurie, bijodami mirties, visam gyvenimui buvo patekę į vergiją (Hbr 2, 14–15).

Pagrindinis žodis, kuris atskleidžia Viešpaties Vakarienės pras­mę, yra žodis „išvadavimas“. Išvadavimas iš Egipto, išvadavimas nuo kaltės, nuodėmės jėgos ir nuodėmingojo pasaulio. Vakarienės atsiradimas siekia dar Egipto vergijos laikus. Jėzus su mokiniais susirinko aukštutiniame kambaryje pirmiausia tam, kad švęstų Paschą. Jie prisiminė tą dieną, kai izraelitų namų durų staktos buvo pateptos avinėlio krauju, ir žudantysis angelas praėjo pro šalį. Ar atsimenate tos nakties aprašymą? Vidurnaktį izraelitai ruošėsi iškeliauti iš Egip­to. Pirmiausia jie budėjo. Jie paprasčiausiai negalėjo miegoti, rūpi­nosi, kad jų namų durų staktos būtinai būtų pateptos krauju. Kraujas ant staktų nurodė į ateityje būsiantį pralietą Jėzaus kraują. Kraujyje buvo jėgos ir tuometiniai egiptiečiai tai pajuto. Kas buvo patepę durų staktas krauju, tie buvo stebuklingai išvaduoti, o kurie atsisakė tai padaryti, buvo ištikti siaubingos tragedijos… Jėzus su mokiniais susi­rinko į aukštutinį kambarį švęsti išvadavimo.

Kitą dieną po Vakarienės aukštutiniame kambaryje Jėzus įvykdė visa tai, kas buvo pavaizduota simboliais, pradedant nuo Egipto vergijos laikų lig paskutinės Paschos. Įvykdymas nepalyginamai vir­šijo simbolį. Golgota tiek viršijo durų staktų patepimą krauju Egipte, kiek tikrovė viršija simbolį, kuris ją vaizduoja. Šiandien, žvelgdami į šį išvadavimą bei į Viešpaties Vakarienės simbolius, mes pripažįs­tame, kad ji lig šiol mums byloja apie išvadavimą. Priimdami Jėzaus įvykdytą išgelbėjimą, mes ne tik gauname atleidimą, bet prieš Dievą stojame tokie, tarsi niekada nebūtume nusidėję. Dievas siūlo kažką daugiau nei atleidimą. Ši geroji naujiena skirta kiekvienai širdžiai suteikti ramybę.

Kristaus pralietame kraujyje ir dovanotame išvadavime yra jėga, galinti ne tik mums atleisti, bet ir pakeisti mūsų gyvenimą. Simbo­liškai Viešpaties Vakarienėje pavaizduotą išlaisvinimą šiandien gali gauti kiekvienas, jeigu tik jis priims Kristaus atleidimą ir Jo jėgą.

Morisas L.Vendenas