ŠVENTOJI DVASIA PANAUDOJA MUS

Visi, vedami Dievo Dvasios, yra Dievo vaikai (Rom 8, 14).

Kaip jums atrodo, kas yra svarbiau: gauti daugiau Šventosios Dvasios jėgos ar leisti Dvasiai labiau mus panaudoti? Pagoniškųjų religijų tikslas yra gauti antgamtinės jėgos. Turėdami tokią jėgą bur­tininkai ar žyniai užvaldo visus kitus savo kaimo gyventojus. Tačiau Dievas šitaip neveikia. Didžiausia Dievo jėga žmoguje pasireiškia tada, kai žmogus suteikia Dievui galimybę panaudoti save. Kuo labiau atsiduodame visiškam Jo vadovavimui, kuo dažniau mes pasikliaujame Juo, tuo didesne jėga Jis gali veikti mūsų gyvenime.

Tuo pasireiškia krikščionybės unikalumas. Krikščionybė nėra sukurta tam, kad vieni žmonės valdytų kitus, kaip tai vyksta pago­nybėje. Leisti Šventajai Dvasiai mus kontroliuoti bei valdyti, reiškia visišką paklusnumą Jai, kas priveda prie nusižeminimo. Šventoji Dvasia visa savo galybe, visa savo meile ir gailestingumu pasireiš­kia kaip vienas iš Trejybės Asmenų, kuri nužengia tam, kad apsigy­ventų mumyse, tai moko mus nuolankumo ir apsaugo nuo pavojaus apsvaigti valdžia.

Šėtonas visada verčia savo pavaldinius vykdyti jo paliepimus. Žmonės, kuriuos valdo velnio jėga, neturi laisvės. Svarbiausias šėto­no tikslas – užvaldyti visus žmones ir juos laikyti savo vergijoje. Vienas klaidingos religijos ženklų yra neturėjimas pasirinkimo lais­vės. Žiauriausi persekiojimai, kurių iniciatorius buvo pats šėtonas, atsirado mėginant primesti žmonėms svetimą valią ir svetimą nuo­monę. Šventosios Dvasios valdymas visai kitoks. Šventoji Dvasia, kaip Dievybės Asmuo, gerbia žmogaus pasirinkimo laisvę. Žmogus bet kuriuo metu gali pasirinkti, ar jam būti kontroliuojamam Švento­sios Dvasios, ar ne. Ir jeigu žmogus nuolat pasirenka Šventosios Dvasios vado­vavimą, jo gyvenime pasireiškia Šventosios Dvasios jėga. Dievas nenori priverstinės ištikimybės ar paklusnumo. Jis žino, kad meilė negali būti grindžiama prievarta. Kai mes atsiliepiame į Šventosios Dvasios meilės trauką, patiriame ramybę ir laisvę, ką turi žmogus, kai jį kontroliuoja Dievas.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.