ŠVENTOJI DVASIA YRA ASMENYBĖ

Bet sakau jums gryną tiesą: jums geriau, kad Aš iškeliauju, nes jei neiškeliausiu, pas jus neateis Globėjas. O nukeliavęs Aš Jį jums atsiųsiu (Jn 16, 7).

Manau, kad jūs kada nors jautėtės tarsi būtumėte ne žmogus, o kažkokia keista būtybė. Man ne kartą teko girdėti sakant: „Jau­čiuosi tarsi būčiau kažkokia nekonkreti būtybė.“ Kaip dažnai būtent taip mes įsivaizduojame Šventąją Dvasią. Nepaisant mūsų religinių pažiūrų bei supratimo apie Šventąją Dvasią, mes ir toliau tebema­nome apie Ją kaip apie „Kažką“! Mums derėtų dažniau pamąstyti apie tai, kad Šventoji Dvasia yra Asmuo. Apie Šventąją Dvasią būtina galvoti kaip apie Asmenį, nes Ji iš tikrųjų yra Asmuo.

Kai kurie apie Šventąją Dvasią mano paprasčiausiai kaip apie Dievo Dvasią arba kaip Kristaus Dvasią, bet ne kaip realų trečiąjį Trejybės Asmenį. Dažniausiai Šventoji Dvasia įsivaizduojama kaip įtaka, o ne kaip realus Asmuo, priklausantis Trejybei. Tačiau Biblija moko, kad Šventoji Dvasia yra atskiras Dievybės Asmuo. Evange­lijoje pagal Luką (3, 21–22) sakoma, kad Šventoji Dvasia fiziniu pavidalu nusileido ant Jėzaus. Evangelijoje pagal Matą (28, 19) Šventoji Dvasia minima taip pat kaip Asmuo. Evangelijoje pagal Joną (14, 16) Jėzus kalba, kad Jis mels Tėvo ir Tėvas atsiųs kitą Globėją. Taip pat sakoma, kad kol Jėzus nepaliks žemės, Šventoji Dvasia neateis (Jn 16, 7). Apaštalų darbų knygoje (2, 33) Šventoji Dvasia pavadinta „pažadu“, kurį gausime iš Tėvo.

Evangelijoje pagal Joną (14, 26) sakoma, kad Šventoji Dvasia atsiųsta priminti mums Jėzaus mokslą. Šioje Evangelijoje (15, 26) taip pat pasakyta, kad Šventoji Dvasia liudija apie Jėzų. Laiške ro­miečiams (8, 9) kalbama apie buveinę, kurioje gyvena Šventoji Dva­sia. Apaštalų darbų knygoje (16, 7) kalbama apie Dvasios vadova­vimą. Evangelijoje pagal Joną (16, 13) pasakyta, kad Dvasia veda mus į tiesos pilnatvę, o Evangelijoje pagal Joną (16, 14) – apie tai, kad Ji šlovina Jėzų. Skaitydami šiuos ir kitus panašius Biblijos tekstus, jūs paste­bėsite, kad Biblijoje kalbama apie trijų Dievybės Asmenų egzista­vimą. Jūs įsitikinsite, kad Šventoji Dvasia yra atskiras Asmuo, vie­ningas su Dievu Tėvu ir Jėzumi bei atlieka ypatingą tarnystę žemėje: Ji mus veda prie Dievo ir veikia mumyse. Taigi dėkokime Dievui už Šventąją Dvasią, kuri mus myli ir veda į išgelbėjimą.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.