Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

ŠVENTOJI DVASIA YRA MŪSŲ DRAUGĖ 0 2019-12-11 — 01:09

Kai ateis Globėjas, kurį jums atsiųsiu nuo Tėvo, ­Tiesos Dvasia, kuri išeina iš Tėvo, Jis toliau liudys apie Mane (Jn 15, 26).

Kai apie Šventąją Dvasią kalbame kaip apie Asmenį, mes neturime omenyje, kad Ji turi fizinį kūną. Mes kalbame apie žinojimą, jausmus, emocijas ir valią, t.y., apie tai, kas nulemia mūsų pasi­rinkimo laisvę. Kad būtum asmeniu, nebūtina turėti rankas ir kojas. Yra žmonių, kurie neturi nei rankų, nei kojų. Tokie elementai, kaip žinojimas, emocijos, pasirinkimo laisvė kaip tik ir apibūdina asmenį.

Pirmajame Laiške korintiečiams (2, 11) apie Dvasią yra pasa­kyta: „Kuris žmogus žino kas yra žmoguje, jei ne paties žmogaus dvasia? Taip ir to, kas yra Dieve, nežino niekas, tik Dievo Dvasia (2, 11).“ Dievo Dvasia žino, tai ir yra protingo asmens požymis. Taip pat 1 – ­ajame laiške korintiečiams (12, 11) yra nuoroda, kad Šventoji Dvasia turi pasirinkimo laisvę, todėl yra protingas Asmuo, o ne papras­čiausia įtaka.  Be to, įvairiems žmonėms Ji suteikia dvasinių do­vanų. „Kuri dalija kiekvienam atskirai, kaip Jai patinka.“ Kaip Jai patinka! Tik protingas asmuo gali teisingai pasirinkti.

Kad Šventoji Dvasia – Asmuo mes galime būti tikri dar ir dėl to, kad tik asmuo gali reaguoti į maištą ir pasipriešinimą prieš ją. Tik protingas asmuo gali susierzinti ir užsirūstinti, Šventoji Dvasia yra Asmuo dar ir todėl, kad Ją įmanoma įžeisti, nuliūdinti, atsisakyti Jos meilės (Ef 4, 30). Laiške romiečiams skaitome: „Todėl aš raginu jus, broliai, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus vardu ir Dvasios dovanotosios meilės dėlei kartu su manimi ir už mane kovoti maldomis Die­vui“ (Rom 15, 30). Kai jūs mąstote apie Šventąją Dvasią, kokią Ją įsivaiz­duojate: ar kaip mylinčią Asmenybę, ar kaip Būtybę, kuri slepiasi kažkur erdvėje ir iš tolo jus stebi? Ar jūs manote, kad Šventoji Dvasia yra lengvai pažeidžiama ir jautri? O gal galvojate, kad Ji nekantri ir greitai susierzinanti Būtybė? O gal mintyse jūs Ją įsivaizduojate kaip mylinčią Asmenybę? Šventoji Dvasia – tai Asmuo, kuris būna kartu su jumis ir labai nenoriai jus palieka. Dievas yra meilė. Šventoji Dvasia yra meilė. Ji būna greta mūsų ir veržiasi mus globoti, Ji yra mūsų Draugė.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!