ŠVENTOSIOS DVASIOS NEKINTAMUMAS

Ir neliūdinkite Šventosios Dievo Dvasios, kuria esate paženklinti atpirkimo dienai (Ef 4, 30).

Ar jūs kada nors susimąstėte, kad Šventąją Dvasią galima lengvai nuliūdinti? Iš pirmo žvilgsnio, pateiktas Biblijos tekstas pa­daro būtent tokį įspūdį. Tačiau tai netiesa. Nuliūdinti Šventąją Dvasią yra sunku. Aš netikiu, kad Šventoji Dvasia kada nors liaujasi mėgi­nusi gelbėti žmones. Aš netikiu, kad Šventoji Dvasia kada nors mus palieka. Tai mes galime palikti Šventąją Dvasią, o Ji, gerbdama mūsų pasirinkimo laisvę, paiso mūsų apsisprendimo. Tačiau Šven­toji Dvasia niekada nesako: „Šį žmogų Aš palieku, nes ką nors dėl jo daryti beviltiška.“ Izraelio tautos istorijoje pasireiškė viena itin puiki Šventosios Dvasios savybė. Prisiminkite izraelitų gyvenimą: jų murmėjimą, piktinimąsi, priešinimąsi, nuopuolius ir pakilimus. Tačiau ištisus šimtmečius Dievas nesiliovė rūpinęsis jais per Šventąją Dva­sią ir niekada jų nepalikdavo.

Argi Šventoji Dvasia ir toliau nedirba su atskirais Izraelio tautos asmenimis net ir šiandien? Biblija sako, kad Šventoji Dvasia nesiliaus veikusi žemėje ligi pat laikų pabaigos, kas be atsitiktų. Šventoji Dvasia pasilieka su žmogumi neversdama jo, bet, būdama didžiai kantri, Ji laukia. Tai yra nuostabi Šventosios Dvasios savybė. Kai kurių iš mūsų gyvenimuose ši savybė pasireiškė akivaizdžiai.

Jei žmogus pradeda save įtikinėti, kad jis padarė neatleistiną nuodėmę, jis klysta. Faktas, kad jis yra susirūpinęs ir ieško Dievo, įrodo, kad Dievas dar ieško jo per Šventosios Dvasios įtaką. Neat­leistiną nuodėmę padaryti labai sunku. Jėzaus užtikrinimas, kad kiekvienas, kuris ateis pas Jį, nebus išvarytas, skirtas visiems laikams. Kiekvienas žmogus, nepaisant to, kaip toli nuo Dievo jis nusigręžė, be abejo, bus priimtas ir jo bus pasigailėta, jei tik jis ateis pas Kristų ir atsilieps į Šventosios Dvasios meilę. Dievui nelengva palikti žmogų. Šitaip atsitinka tik tada, kai pats žmogus galutinai palieka Dievą ir kategoriškai atsisako pakeisti savo apsisprendimą. Tačiau Dangiškojo Tėvo, Jėzaus Kristaus ir Šventosios Dvasios kantrybė bei meilė neišseko lig šiolei. Jei šian­dien pas Jį ateisite, Jis jus priims.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.