TIK IŠ DIEVO GALIME LAUKTI PARAMOS

Laimingas žmogus, kuris deda viltis į Viešpatį; jis nesikreipia į pagonių stabus ar netikrų dievų garbintojus (Ps 40, 4).

Kartą aš praleidau maldos savaitę su studentais medikais. Jie man uždavė tokį klausimą: „Prašome pasakyti, kaip gyventi krikš­čioniškąjį gyvenimą taikant tik žemiškus metodus, nesigriebiant Bib­lijos, nesimeldžiant ir nepasakojant kitiems apie Kristų?“

Šventajame Rašte Biblijos tyrinėjimas yra lyginamas su Gyveni­mo duonos valgymu ir gyvybės vandens gėrimu. Malda pavadinta dvasios kvėpavimu, o krikščioniškasis Gerosios naujienos skelbi­mas – mankšta. Todėl studentų užduotą klausimą galima perfrazuoti taip: „Gydytojau, prašau pasakyti, kaip būti fiziškai sveikam neval­gant, negeriant, nesportuojant, bet taikant kokias nors kitas priemo­nes?“

Visaverčio dvasinio gyvenimo sąlygas mes galime lengvai išleisti iš akių todėl, kad jos yra labai paprastos. Kasdienio asmeniško bend­ravimo su Dievu niekuo negalima pakeisti. Pamaldos šeimoje ir bendros pamaldos Maldos namuose taip pat turi labai didelę reikšmę, bet kad pasisotintų mūsų siela, reikia skirti laiko asmeniškam bendravimui su Dievu.

Vienas iš mano draugų, tarnautojas, kartą man pasakė, esą eilinis bažnyčios narys turi tiek daug rūpesčių dėl savo kūno ir sielos, jog kažin ar jis ras laiko asmeniškam bendravimui su Dievu; tuo esą turėtų pasirūpinti tarnautojas ir perduoti žmogui tai, ką yra pats pasiekęs. Ar jums priimtinas toks požiūris? Man ne.

Drįstu teigti, kad šiandien viena iš didžiausių krikščioniškosios religijos problemų yra ta, jog sprendžiant tikėjimo reikalus žmonės yra linkę priklausyti nuo kitų. Malonu, kai esantys aplink mus žmonės turi tokius pat įsitikinimus, kaip ir mes. Tačiau mano bendravimas su Kristumi niekada neturi priklausyti nuo to, ar su manimi kas nors yra, ar ne. Mano mąstymo būdas, Biblijos tyrinėjimas ir meldimasis neturi priklausyti nuo kitų. Visa tai aš turiu daryti pats.

Laikas, skiriamas asmeniškam bendravimui su Dievu, nėra kaž­kas, ką mes galime perrišti virvute, paslėpti dėžutėje, palikti ir apsieiti be Dievo visą dieną. Pagrindinis tokio bendravimo tikslas – padėti man visą dieną jausti, kad Dievas realiai egzistuoja. Suvokti tą buvimą kiekvieną akimirką visą savo gyvenimą – štai koks Jo ir mūsų tikslas.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.