Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

TIKĖJIMAS MŪSŲ DIENŲ PASAULYJE 0 2020-10-14 — 01:34

Mes čia gyvename tikėjimu, o ne regėjimu. (Antras laiškas korintiečiams 5, 7)

Greitai į priekį žengiantis dvidešimt pirmojo amžiaus pasaulis atrodo, kaip nešamas audros. Mano gimtojoje Kalifornijos valstijoje miesto transporto keleiviai ginklais ėmėsi spręsti transporto kamščių problemas. Etiketas gatvėse tapo gyvybės ar mirties klausimu.

Narkotikų platintojai jau pasiekia žemesniųjų klasių moksleivius. Visur tarpsta smurtas ir žiaurumas. Šlykščiausia pornografija iš tamsių užkaborių persikėlė į mūsų svetaines. Tarptautinės teroristų grupuotės mirtinus biologinius virusus paverčia masinio naikinimo ginklais. O vienas mažas kompiuterinis virusas gali sustabdyti visą ekonomiką.

Vienas animacinio filmo herojus, Čarlzas Braunas, kartą pasakė: „Turiu naują filosofiją. Ruošiuosi bijoti tik vieną kartą per dieną“.

Kaip mes nugyvename dieną pačiame audros verpete? Kaip mums užauginti sveikus vaikus? Kaip mums surasti bent kiek ramybės?

Naujajame Testamente randame nurodymą, kuris siūlomas kaip priešnuodis stresui ir nerimui. Tai daug sykių kartojo apaštalai: gyvenkite tikėjimu. Naujajame Testamente apie tikėjimą kalbama daugiau negu apie bet kurią kitą savybę – jis minimas 483 kartus. Jėzus Kristus nurodė jį luošiems, akliems, išdidiems ir palūžusiems kaip vienintelę viltį. Apaštalai sukoncentravo apie jį savo rašomas Evangelijas. Pavyzdžiui:

  • „Teisusis gyvens tikėjimu“ (Laiškas galatams 3, 11).
  • „Mano teisusis gyvens tikėjimu“ (Laiškas hebrajams 10, 38).
  • „Gyvenu tikėjimu į Dievo Sūnų“ (Laiškas galatams 2, 20).
  • „Mes čia gyvename tikėjimu, o ne regėjimu“ (Antras laiškas korintiečiams 5, 7).

Kas yra tikėjimas? Kaip jį apibūdinti? Ką turi galvoje Biblijos autoriai vartodami tokius pasakymus, kaip „Teisusis gyvens tikėjimu“?

Naujajame Testamente tikėjimą reiškiantis žodis yra galingas, dinamiškas, kupinas gyvybės. Jis reiškia pasitikėjimą, pasikliovimą. Biblijos autoriai visada kalba apie tikėjimą, turėdami galvoje kažką, kuo mes tikime. Tikėjimą galima apibūdinti taip: Tikėjimas yra Dievo duotoji dovana, kuri veda į pasitikėjimu pagrįstą bendravimą su mūsų dangiškuoju Tėvu kaip su gerai pažįstamu draugu. Tai tvirtas pasitikėjimas, kad Jis visada darys mums gera ir niekada nepakenks. Tai paskatina mus tikėti, kad galiausiai viskas išeis į gera net sunkiausiomis aplinkybėmis, nes Dievas mumis taip rūpinasi. Tikėjimo kupinas gyvenimas – tai gyvenimas kiekvieną valandą, kiekvieną dieną, nuolatos pasitikint. Būtent į šį pasitikėjimo gyvenimą aš kviečiu jus šiandien.

Markas Finlis

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!