Ištikimas yra Dievas, jus pašaukęs į savo Sūnaus, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus bendrystę (1 Kor 1, 9).
Norėčiau, kad paklausytumėte tokio palyginimo. Daugiau kaip prieš dvidešimt metų aš įsimylėjau gražią merginą. Ji gyveno San Franciske, o aš – Los Andžele. Ir vieną kartą mes susitikome San Franciske, jos tėvai surengė mums jungtuvių vakarienę, kaip ir dera geros nuotakos tėvams. Kai pastorius paklausė, ar aš pasiruošęs imti ją į žmonas, aš atsakiau, kad pasiruošęs. Jis paskelbė mus vyru ir žmona, ir tuoj pat po vestuvių ceremonijos nuotaka su tėvais išvažiavo namo, o aš grižau į Los Andželą. Po dvejų metų kažkas manęs paklausė, ar aš vedęs. Aš atsakiau: „Taip, vedęs.“ Žmonės kalbėjo: „Mes niekada nesame matę tavo žmonos.“ „Aš ir pats paskutinį kartą ją mačiau tik prieš dvejus metus,“ – atsakydavau aš. „Kada tai buvo?“ – „Mūsų vestuvių dieną.“ – „Ir nuo tada tu jos nematei ir nerašei jai?“ – „Ne.“ – „Ir net neskambinai?“ – „Ne.“ – „Tai tu vedęs, ar ne?“ – „Taip, – atsakiau aš, – ir mano santuokos liudijimas tai patvirtina.“ (Turėkit omeny, kad mano pasakojimas – alegorinis.)
Yra žmonių, kurie priėmė krikštą prieš daugelį metų, kurie garsiai apie tai kalba ir netgi turi patvirtinimą – įrašą Bažnyčios knygoje. Bet santykiai susiformuoja tik tada, kai abi pusės stengiasi bendrauti.
Kai mes palaikome tarpusavio santykius, t. y., bendraujame su Kristumi, tada įgyjame tai, kas vadinama teisumu. Biblijoje mes vadinami teisiais. Ar visada mes teisūs? 2-ame laiške korintiečiams pasakyta: Tą, kuris nepažino nuodėmės, Jis dėl mūsų pavertė nuodėme (5, 21). Ar Jis dėl mūsų pavirto nuodėme? Taip. Ar kada nors Jis buvo nusidėjėlis? Ne. Jėzus tapo nuodėme dėl mūsų, bet niekada nebuvo nusidėjėlis, kad mes Jame taptume Dievo teisumu (5, 21). Tad ar galime mes būti teisūs ne Jame? Ne. Mes teisūs tik Jame.
Ką reiškia – Jame? Yra ir kitas tekstas, kurį, atrodo, bus sunku suprasti: Kas turi Sūnų, tas turi gyvenimą. Kas neturi Dievo Sūnaus, tas neturi gyvenimo (1 Jn 5, 12). Ar kada nors susimąstėte, ką reiškia žodžiai turėti Sūnų? Mes kartais sakome, kad turime draugą, žmoną ar vyrą. Ką tai reiškia? Tikriausiai tai, kad jūs su tuo žmogumi bendraujate. Žodžiai turėti Sūnų reiškia, kad žmogus, kuris turi Sūnų, bendrauja su Juo. Mes liekame teisūs tol, kol būname Jame.
Morisas L.Vendenas