Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

TVIRTA SĄJUNGA SU DIEVU 0 2018-07-22 — 21:44

Ištikimas yra Dievas, jus pašaukęs į savo Sūnaus, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus bendrystę (1 Kor 1, 9).

Norėčiau, kad paklausytumėte tokio palyginimo. Daugiau kaip prieš dvidešimt metų aš įsimylėjau gražią merginą. Ji gyveno San Franciske, o aš – Los Andžele. Ir vieną kartą mes susitikome San Franciske, jos tėvai surengė mums jungtuvių vakarienę, kaip ir dera geros nuotakos tėvams. Kai pastorius paklausė, ar aš pasiruošęs imti ją į žmonas, aš atsakiau, kad pasiruošęs. Jis paskel­bė mus vyru ir žmona, ir tuoj pat po vestuvių ceremonijos nuotaka su tėvais išvažiavo namo, o aš grižau į Los Andželą. Po dvejų metų kažkas manęs paklausė, ar aš vedęs. Aš atsakiau: „Taip, vedęs.“ Žmonės kalbėjo: „Mes niekada nesame matę tavo žmonos.“ „Aš ir pats paskutinį kartą ją mačiau tik prieš dvejus me­tus,“ – atsakydavau aš. „Kada tai buvo?“ – „Mūsų vestuvių die­ną.“ – „Ir nuo tada tu jos nematei ir nerašei jai?“ – „Ne.“ – „Ir net neskambinai?“ – „Ne.“ – „Tai tu vedęs, ar ne?“ – „Taip, – atsakiau aš, – ir mano santuokos liudijimas tai patvirtina.“ (Turėkit omeny, kad mano pasakojimas – alegorinis.)

Yra žmonių, kurie priėmė krikštą prieš daugelį metų, kurie gar­siai apie tai kalba ir netgi turi patvirtinimą – įrašą Bažnyčios kny­goje. Bet santykiai susiformuoja tik tada, kai abi pusės stengiasi bendrauti.

Kai mes palaikome tarpusavio santykius, t. y., bendraujame su Kristumi, tada įgyjame tai, kas vadinama teisumu. Biblijoje mes vadinami teisiais. Ar visada mes teisūs? 2-ame laiške korintie­čiams pasakyta: Tą, kuris nepažino nuodėmės, Jis dėl mūsų pa­vertė nuodėme (5, 21). Ar Jis dėl mūsų pavirto nuodėme? Taip. Ar kada nors Jis buvo nusidėjėlis? Ne. Jėzus tapo nuodėme dėl mūsų, bet niekada nebuvo nusidėjėlis, kad mes Jame taptume Dievo teisumu (5, 21). Tad ar galime mes būti teisūs ne Jame? Ne. Mes teisūs tik Jame.

Ką reiškia – Jame? Yra ir kitas tekstas, kurį, atrodo, bus sunku suprasti: Kas turi Sūnų, tas turi gyvenimą. Kas neturi Dievo Sūnaus, tas neturi gyvenimo (1 Jn 5, 12). Ar kada nors susimąstėte, ką reiškia žodžiai turėti Sūnų? Mes kartais sakome, kad turime drau­gą, žmoną ar vyrą. Ką tai reiškia? Tikriausiai tai, kad jūs su tuo žmogumi bendraujate. Žodžiai turėti Sūnų reiškia, kad žmogus, kuris turi Sūnų, bendrauja su Juo. Mes liekame teisūs tol, kol bū­name Jame.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!