UŽTARIMO JĖGA

Daug gali karšta teisiojo malda. (Jokūbo laiškas 5, 16)

Prieš kurį laiką vienas dvasininkas pamėgino paguosti moterį, kurios vyras atgimimo metu išvyko iš miesto. Jis buvo karštas agnostikas ir pareiškė, kad negrįš, kol nenurims „religinės aistros“. Žmona vylėsi, kad atgimimas padės jos vyrui pagaliau atsiversti, tačiau dabar, atrodė, šansų nebeliko.

Tarnautojas pakvietė moterį į jo vedamą rytinę maldą. Ji nubraukė ašaras ir nusprendė ateiti.

Maldos grupė greitai nusprendė pasimelsti, kad tas vyras sugrįžtų. Jie su užsidegimu pasitiko šį iššūkį ir prašė Dievo sugrąžinti nuklydusį vyrą ir atvesti jį pas Kristų.

Jau tą patį vakarą visi apstulbo, pamatę jį susirinkime. Jis papasakojo įdomią istoriją.

Vyriškis jau buvo nukeliavęs apie 30 kilometrų į kalnus, kai staiga sustojo kaip įbestas. Toliau negalėjo žengti nė žingsnio. Staiga jis suprato, kaip siaubingai pasielgė. Jis pajuto esąs nusidėjėlis, kuriam reikia Dievo malonės. Žmogus nedvejodamas nė minutės nusprendė grįžti.

Vyriškis pasakė bendruomenei: „Dabar aš žinau, kad turiu atgimti iš aukšto, kitaip niekada nepamatysiu dangaus karalystės.“ Šis neabejotinai išgelbėtas žmogus atsisėdo tarp kitų tikinčiųjų. Visa bendruomenė verkė iš džiaugsmo. Tą patį vakarą jis priėmė Kristų kaip savo Viešpatį ir Gelbėtoją.

Užtarimo malda yra galinga. Ji keičia situaciją. Dievas vertina žmogaus laisvę. Jis viską daro, kad pasiektų kiek­vieną dar prieš mums pradedant melstis, tačiau Dievą varžo žmonių pasirinkimai. Jis niekada nepažeis individualios pasirinkimo laisvės. Jis daro įtaką, bet ne spaudimą. Jis apkaltina, bet neverčia.

Kai mes meldžiamės dėl kokio nors žmogaus, Dievas per mus išlieja Savo Dvasią, kad jį pasiektume. Užtarimo malda atveria naujus kelius Dievui veikti. Ji suteikia Dievui dar vieną galimybę. Tai tiksliai išreiškė Elena Vait: „Tai dieviškojo plano dalis – duoti mums atsakymą į tai, ko meldžiame tikėdami. Jei neprašytume – negautume“ („Di­džioji kova“, p. 491).

Kai žmonės meldžiasi, kažkas vyksta. Dviejų ar trijų žmonių nuoširdi malda keičia situaciją. Dievas girdi. Dievas atsako. Dievas juda. Dievas paliečia gyvenimus. Ar turite maldos partnerį? Ar reguliariai lankote maldos susirinki­mus? Kodėl nepaprašius Dievo padėti jums susirasti maldos partnerį? Kodėl nepradėjus užtarimo tarnavimo savo gyvenime? Jeigu jau esate užtarėjas, paskatinkite prie jūsų prisijungti kitus. Susiraskite, su kuo melstis, susirašykite, už ką melsitės, ir stebėkite, ką darys Dievas. Būsite apstulbinti.

Markas Finlis

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.