Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

VIEN IŠPAŽINTIMI NEĮGYSIME TEISUMO 0 2018-09-20 — 00:40

Kas slepia savo kaltes, tam nesiseks, o kas jas išpažįsta ir nebenusikalsta, tas susilauks gailestingumo (Pat 28,13).

Jei norime sąmoningo bendravimo su Dievu, pirmiausia turime pripažinti, kad esame nusidėjėliai, pripažinti savo nuodėmingą prigimtį ir tai, kad jei neturėsime ryšio su Kristumi, ta prigimtis mus ir toliau valdys. Tik patys susidūrę su kokia nors problema suprantame, kaip mums reikia Kristaus. Turime suprasti, kad esame nusidėjėliai iš prigimties, nesvarbu, ar mes meluojame ir vagiame, ar nedarome viso to. Kai suprantame, ko mums reikia, ir ateiname pas Kristų, Jis duo­da mums atgailą. Ir tik tada, kai mes priimame šią Jo dovaną, mūsų išpažintis gali būti tikra.

Štai kokios yra tikrosios išpažinties prielaidos: „Jei dar tikrai ne­atgailavome, jei sieloje nenusižeminome ir susikrimtę neišpažinome nuodėmių, nepasmerkėme savo ydų, tai dar niekada nuoširdžiai ne­ieškojome nuodėmių atleidimo. O jei neieškojome, tai niekada ir negavome dieviškosios ramybės“ (Kelias pas Kristų, 41p.). Labai svarbu suprasti, kad prieš išpažintį būtinai turi būti atgailaujama. Atgai­lauti galima tik tada, kai jau esame atėję pas Kristų. O išpažintis turi eiti po atgailos. Štai kodėl daugeliui žmonių išpažintis yra tokia di­džiulė problema. Mes esame linkę manyti, kad išpažintis atves mus pas Kristų arba kad atgaila yra išpažinties pasekmė.

Ar jums kada nors nebuvo atėjusi mintis, kad išpažintis yra tam tikras nuopelnas? Ar būtumėte tikras savo išgelbėjimu, jei kiekvieną vakarą prieš eidamas miegoti išpažintumėte visas savo nuodėmes? Nėra tokios sąvokos – „išpažintimi įgyjamas teisumas.“ Nėra prasmės išpažinti savo nuodėmes, jei jūs neatgailavote. Jei neatgailavote, tai išpažindamas nuodėmes manysite, kad išpažintis – jūsų nuopelnas, kad tai yra bandymas savo jėgomis gauti Dievo palaiminimą. Išpažintis yra tikrojo liūdesio dėl padarytos nuodėmės pasekmė, bet jokiu bū­du ne priežastis (žr. Kelias pas Kristų, 41p.).

Išpažintis susideda iš dviejų dalių. Pirmiausia, išpažintis yra mūsų ypatingų nuodėmių, klaidų ir trūkumų išvardijimas; antra, tikroji išpa­žintis yra atliekama tada, kai pripažįstame, jog ir toliau pasiliekame gyventi nuodėmingoje būsenoje, kad dėl to mūsų širdis yra sugniuž­dyta, kai suvokiame, kad mums reikia Kristaus ir kad mūsų gyvenimas priklauso tik nuo Jo.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!