Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

VIENINTELĖ BENDRAVIMO PRIEMONĖ 1 2019-07-27 — 00:46

Mielasis, linkiu, kad viskas tau taip gerai sektųsi ir būtum sveikas, kaip gerai sekasi tavo sielai (3 Jn 2).

Apie ką jūs įprastai galvojate susimąstę apie sveikatą? Dauguma žmo­nių kalba apie septintosios dienos adventistus kaip apie žmones, kurie maistui nevartoja mėsos. Tačiau dieta nėra svarbiausias daly­kas tiesoje apie sveikatą. Savo sekėjams Jėzus pažadėjo, kad kartu ateis su savo Tėvu bei pasiliks su mumis. Jis sakė, kad apreikš mums save. Kaipgi Jis tai padarys? Mes galime sakyti: per gamtos reiškinius. Šitaip Jis apsireiškia kiekvienam žmogui: ir skeptikui, ir netikinčiajam, ir gnostikui. Dievą keikiantys žmonės gamtoje taip pat pastebi daug Dievo egzistavimo liudijimų. Todėl Jo apsireiški­mas mums turėtų pasireikšti daug tiesesniu būdu.

„Smegenų nervai, susisiekiantys su visu orga­nizmu, yra terpė, per kurią Dangus bendrauja su žmogumi ir veikia jo vidinį pasaulį. Kiekviena kliūtis, trukdanti elektros srovių cirkuliacijai nervų sistemoje ir todėl silpninanti gyvybines galias bei pakertanti proto imlumą, apsunkina ir dorovės ugdymą.“ (Ugdymas,243 p.) Galvos smegenys susideda iš trijų dalių. Viena iš jų, ypač jautriai reaguojanti į stimuliatorių poveikį, yra tas smegenų centras, per kurį ir vyksta dvasinis Dievo bend­ravimas su žmogumi.

Žmogaus kūnas ir protas yra susiję tarpusavyje. „Kūnas tam tikra prasme yra vienintelė priemonė, per kurią vyksta proto ir sielos vys­tymas ugdant charakterį” (Ministry fo healing („Gydymo tarnavimas). Taigi, protas yra vienintelė bendravimo su Dievu priemonė. Savo ruožtu protas ir siela vystosi kūne. Viskas, kas turi įtakos kūnui, veikia ir protą. Dievas mums apsireiškia per protą.

Pamąstykite, kokią įtaką bendravimui su Dievu daro fizinis ne­veiklumas, persivalgymas, narkotikai, alkoholis ar kiti žalingi įpročiai? Juk šėtonas, užvaldęs mūsų protą, tampa pajėgus mus visiškai kontroliuoti. Ir kuo labiau apšviečiamas mūsų protas, tuo sveikesnis tampa mūsų kūnas bei lengviau leidžiame Dievui mus valdyti pagal Jo valią.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

  • dovile

    dovile 2020-05-31

    ar galima eiti i pliaza?

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!