VIENINTELĖ SAUGI VIETA

Budėkite ir melskitės, kad nepatek­tumėte į pagundą. Dvasia ryžtinga, bet kūnas silpnas (Mt 26, 41).

„Šėtonas gerai žino, kad pati silpniausia siela, ištikima Kristui, yra stipresnė už visus tamsos angelus. Todėl šėtonas su savo kareivija stengiasi priversti kryžiaus karius pasitraukti iš jų įtvirtinimų ir tykoja iš pasalų, pasiruošęs sunaikinti kiekvieną, išdrįsusį įžengti į jo teritoriją“ (Didžioji kova, 459 p.). Šėtonas žino, kad šitaip jis galės mus užval­dyti. Jis pažįsta jėgą, gaunamą pasiliekant Kristuje.

Jei žmogus, gyvenantis Kristuje, yra daug pavojingesnis tam­sos jėgoms negu padegta dagtis priešui, ir jei toks žmogus nedaro nuodėmių (žr. 1 Jn 3, 6) bei neturi potraukio nuodėmei, ja bjau­risi (Didžioji kova, 440 p.; Kristaus kalno pamokslas, 123 p.; Su meile iš Dangaus, 620 p.), kaipgi šėtonas vis tik įsigudrina mus sugundyti?

Knygoje „Kelias pas Kristų“ išvardyti penki būdai, kurių jis griebiasi mus gundydamas net ir tada, kai pasiliekame Kristuje. „Kai žmogus sutelkia dėmesį į save, jis nusigręžia nuo Kristaus jėgos ir gyvybės Šaltinio. Vadinasi, šėtono jėgos nuolat nukreiptos tam, kad atitrauktų dėmesį nuo Išganytojo ir šitaip trukdytų sielos vienybei ir ryšiams su Kristumi.“ Jis nuolat bando mus priversti pasitikėti savimi, kad su nuodėme kovotume savo pačių jėgomis. Štai būdai, išvardyti knygoje „Kelias pas Kristų“, kuriuos naudodamas šėtonas atskiria žmogų nuo Dievo:

  1. Pasaulietiški malonumai. Jie gali būti ir visai nekalti, tačiau jei visas mūsų dėmesys bus nukreiptas į juos, negalėsime įžiūrėti Dievo.
  2. Gyvenimiškieji sunkumai, rūpesčiai, problemos. Mes visi jų patyrėme ir žinome, kaip kartais būna sunku pasitikėti Dievu sielvarto valandą.
  3. Kitų žmonių trūkumai. Ar niekada neatitraukėte dėmesio nuo Kristaus dėl kitų žmonių trūkumų?
  4. Jūsų pačių trūkumai ir netobulumai. Dėl to ypač kankinasi jautrūs žmonės.
  5. Nerimas ir baimė, ar būsime išganyti.

Šėtonui nebūdinga ateiti pas Kristuje gyvenantį žmogų ir jį gun­dyti. Tokiam žmogui nuodėmė kelia pasišlykštėjimą. Todėl šėtonas ir veikia taip, kad atitrauktų mūsų dėmesį nuo Jėzaus. Tik gyven­dami Kristuje bei nuolat žvelgdami į Jį, mes laimėsime pergalę.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.