VIENINTELIS SPRENDIMAS, KURĮ VERTA PRIIMTI

Jūs pirmiausia ieškokite Dievo karalystės ir Jo teisumo, o visa tai bus jums pridėta (Mt 6, 33).

Sykį vienam tėvui įkyrėjo žiūrėti, kaip jo sūnus nuolat kramto nagus. Jis pasakė tai sūnui, o sūnus atsakydamas pareiškė, kad jam įkyrėjo matyti jį rūkantį. Taip jie susitarė, kad tėvas mes rūkyti, o sūnus liausis kramtęs nagus. Dabar nagus kramto tėvas, o cigaretę traukia sūnus.

Kokie sprendimai, kaip taisyklė, priimami kiekvienų Naujųjų me­tų pradžioje? Manau nesuklysiu, jei pasakysiu, kad beveik visi mūsų naujametiniai sprendimai yra susiję su mūsų elgesio problemomis. Norisi atlikti kažką, ko dar neatlikome, ar atsikratyti savo ydų.

Šiandien skaitytas Biblijos tekstas mums primena, kad Dievui, kuriam mes tarnaujame, pakanka jėgų, kad patenkintų visus mūsų poreikius, jei tik visų pirma mes ieškome Jo. Jis gali pasirūpinti ne tik mūsų fiziniais poreikiais, bet ir tais poreikiais, kurių patenkinimą mes paprastai laikome savo pareiga.

Ar jums neteko pastebėti, kad jūsų pažadai birūs kaip smėlis? Knygoje „Kelias pas Kristų“ (49 p.) rašoma apie tai. Ar kada nors manėte, kad mūsų širdys piktos ir mes patys negalime jų pa­keisti (ten pat, 20 p.)?

Visos jėgos bus beprasmės, jei jos nukreiptos tam, kad pa­keistume išorinį savo gyvenimą, savo elgesį, kadangi jos nukreipia mūsų dėmesį į save ir protą atitraukia nuo Kristaus, kuris yra vie­nintelis jėgos šaltinis. Jis sakė, kad Jam yra duota visa valdžia danguje ir žemėje. Jis gali pasirūpinti problema, kuri kankino ištisus metus, problema, kurią manėte išsprendę dar pernai, tačiau šiemet vėl susidūrėte su ja. Jis pakankamai galingas, kad susidorotų su viso­mis problemomis, su kuriomis mes susiduriame. Šiandien aš norėčiau jus paraginti daugiau nepriimti jokių sprendimų, išskyrus vienintelį sprendimą, kuris vertas būti priimamu. Turiu omenyje vidinį gyvenimą, o ne išorinį elgesį. Tik jis veikia mūsų širdį, iniciatyvą ir tikslus. Tai sprendimas, skatinantis nuolat ieškoti bendravimo su Jėzumi, stengtis Jį pažinti ir savo laiką pašvęsti Tam, kuris yra atsa­kymas į visus gyvenimo klausimus.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.