ŽAIZDŲ GYDYMAS

Grąžinsiu tau sveikatą, tavo žaizdas užgydysiu. (Jeremijo pranašystė 30, 17)

Haroldas Hjudžas (Harold Hughes) niekada per daug nesirūpino savo dviem mažametėm mergaitėm. Ir dėl pačių įprasčiausių priežasčių. Beveik visą jo laiką užimdavo verslas. Jeigu jis niekur nekeliaudavo, tada dažniausia links­mindavosi su verslo kolegomis.

Tačiau viena problema ypač atribojo Haroldą nuo jo šeimos – ir fiziškai, ir emociškai. Jis buvo alkoholikas. Kai jo žmona Ieva mėgindavo pasikalbėti su juo apie tai, jis paleisdavo į darbą kumščius. Kartais jam grįžus namo, mergai­tės slėpdavosi tualete. Pagaliau Ieva su vaikais išėjo iš namų. Tai Haroldą taip sukrėtė, kad jis itin rimtai pasižadėjo, tiesiog prisiekė prieš teisėją, kad ištisus metus nepakels nė taurelės. Jo šeima sugrįžo.

Po kelių savaičių Haroldas iškeliavo į vežėjų susitikimą Ajovoje. Vieną rytą atsikėlęs Des Moines viešbutyje jis pamatė, kad vonios kambaryje privemta. Jis net neprisiminė, kad naktį lėbavo. Tik dar vienas pažadas nuėjo vėjais.

Viskas klostėsi blogyn. Vieną vakarą Haroldas nusprendė padėti tašką – nusišauti vonioje iš 12 kalibro pistoleto. Tačiau prieš nuspausdamas gaiduką jis pagalvojo, jog turėtų paaiškinti Dievui, kodėl tai daro.

Toji malda pakreipė jo gyvenimą kita linkme. Haroldas pripažino esąs nevykėlis, beviltiškas girtuoklis ir paprašė atleidimo. Tą naktį į jo gyvenimą atėjo Kristus. Dievas Tėvas buvo taip arti, išstūmė jo neapykantą sau bei vidinę tuštumą pripildė džiaugsmo. Haroldas pasidavė drausmei ir tapo Kristaus mokiniu.

Jis kasdien maldoje ieškojo Dievo ir studijavo Dievo Žodį. Dievas išpildė Savo pažadą: „Grąžinsiu tau sveikatą, tavo žaizdas užgydysiu“ (Jeremijo pranašystė 30, 17).

Dievas sugrąžino Haroldui fizinę, psichologinę, emocinę ir dvasinę sveikatą. Jo gyvenimas po truputį pradėjo keistis. Ne viskas pasikeitė iš karto, tačiau Haroldas jau žengė teisinga linkme. Pagerėjo atmosfera šeimoje. Pasitaisė jo santykiai su vaikais. Jis pradėjo labiau vertinti pats save.

Haroldas Hjudžas tapo garsiu Jungtinių Valstijų senatoriumi ir Ajovos valdytoju. Jis ne kartą buvo viešai pagerb­tas, tačiau svarbiausia akimirka jo gyvenime buvo tas vakaras, kai jis visiškai atsidavė Jėzui.

Jėzus kviečia mus ateiti pas Jį su visais savo gyvenimo sunkumais. Jis puikiausiai sugeba su jais susidoroti. Kodėl nepavedus Jam didžiausio iššūkio, su kuriuo susiduriate šiandien, ir neleidus su juo susidoroti?

Markas Finlis