ŽINGSNIAI Į PERGALĘ

O ko Įstatymas nepajėgė, nes buvo kūno nusilpnintas, tai įvykdė Dievas. Jis atsiuntė savo Sūnų nuodėmingo kūno pavidalu ir nuodėmei įveikti pasmerkė nuodėmę kūne (Rom 8, 3).

Neturint tikėjimu pagrįstų tarpusavio santykių su Kristumi, ne­įmanoma nugalėti nuodėmės. Tačiau santykiai su Kristumi turi kelias pakopas, kuriomis Dievas veda mus, kad pasiektume pergalę prieš nuodėmę mūsų gyvenime. Pirmoji pakopa yra pripažinimas, kad nuodėmė tikrai yra nuodėmė. Jeigu kovojate ir pralaimėjote, tai nesėkmės priežastis buvo ta, kad nepakanka­mai įvertinate nuodėmę. Ar pripažinote, kad jūsų daromas blogis yra nuodėmė, o gal mėginate save pateisinti? Ar Šventoji Dvasia įtikino jus, kad tai yra nuodėmė, o gal pirma norėjote sužinoti tėvų, kaimynų arba dvasininko požiūrį į jūsų poelgį? Kol mes patys neatpažįstame nuodėmėje nuodėmės, tol pergalės pasiekti neį­manoma.

Pripažinę, kad mūsų daromas blogis yra nuodėmė, privalo­me suprasti, kad esame bejėgiai nugalėti jį savo jėgomis. Stiprus žmogus gali kontroliuoti savo elgesį, tačiau tai nėra pergalė prieš nuodėmę. Nuodėmė slypi žmogaus širdyje ir yra nugalima tik Die­vo jėga.

Pripažinę savo nuodėmingumą bei suvokę, kad esame bejė­giai patys su tuo kovoti, pamąstykime, kaip vis dėlto reikėtų kovoti. Laiške romiečiams (8, 3–4) sakoma, kad Įstatymas buvo nusilpnintas kūno ir buvo nepajėgus, tai Dievas atsiuntė savo Sūnų nuodėmin­go kūno pavidalu ir nuodėmei įveikti pasmerkė nuodėmę kūne, kad Įstatymo reikalavimai išsipildytų mumyse, gyvenančiuose ne pagal kūną, bet pagal Dvasią. Jeigu mėginsite siekti pergalės vien savo jėgomis, įsitikinsite, kad jumyse nieko nėra, išskyrus bejėgiškumą. Tačiau, jei jūs ateisite pas Kristų ir leisite Jo Dvasiai veikti jumyse, pasieksite pergalę. Jeigu visą savo valios jėgą mes nukreipsime į tai, kad stiprintume su Jėzumi santykius, pagrįstus tikėjimu, tai atsisakysime bet kokių mėginimų kovoti prieš nuodėmę ir velnią vien savo jėgomis. Taip ir turėtų būti, kadangi Kristus pats pažadėjo tai padaryti dėl mūsų.

Kita pakopa kelyje į pergalę yra supratimas, kad Dievas mū­sų neteisia. Dievas nesiuntė savo Sūnaus į pasaulį, kad jį nuteistų. Kai pamatysime Jėzaus meilę ir suprasime, kad Jis su meile priima mus, tai suminkštins mūsų širdis bei pakeis mūsų gyvenimus. Ir pagaliau, kai suprasime, ką Jėzui padarė nuodėmė, kabant ant kryžiaus, kryžius mums taps galinga priedanga nuo pagundų.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.