Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

ŽMOGUS, NESUABEJOJĘS DIEVU 0 2018-08-27 — 00:00

Tada Jobas atsistojo, persiplėšė drabužius ir nusiskuto galvą. Puolęs kniūbsčias, jis tarė: „Nuogas išėjau iš motinos įsčių, nuogas sugrįšiu ten; Viešpats davė, Viešpats ir atėmė! Tebūna pašlovintas Viešpaties vardas!“ (Job 1, 20–21)

Šėtonas buvo įsitikinęs, kad Jobas tarnauja Dievui tik norėdamas būti Jo laiminamas ir globojamas. Dievas nutarė, kad būtų gerai leisti šėtonui įrodyti, jog šis yra teisus taip manydamas. Šėtonas, pasi­traukęs nuo Dievo, sunaikino visą Jobo turtą.

Jobas nepajėgė suprasti, kas iš tikro vyksta. Jis nusprendė, kad būtent Dievas atėmė viską, ką buvo davęs. Tačiau ir nesuprasdamas, kas vyksta, Jobas pasitikėjo Dievu. Šėtonas gavo leidimą ir toliau kenkti Jobui ir netrukus pasiuntė jam sunkią ligą. Bet Jobas ir sunkiai sirgdamas liko ištikimas Dievui.

O Jobo žmona pasidavė. Jobas prarado viską, ką turėjo, išskyrus savo žmoną, o jai, galbūt, derėjo žūti pirmai! Bet šėtonas žinojo, kad ji bus naudingas ginklas jo rankose. Kai tik jam pavyko palenkti savo pusėn Jobo žmoną, jis tikriausiai labai nudžiugo ir pasakė savo piktie­siems angelams, kad jei jie pasistengtų, galėtų palaužti ir Jobo ryžtą.

Kol mes didžiausią dėmesį skiriame savajam „aš“, šėtonui tas pat, kaip mes elgiamės. Kartais jis piktai džiaugiasi ne tiek dėl to, kad mes elgiamės blogai, kiek dėl to, jog elgdamiesi gerai pasikliaujame tik savo jėgomis. Tokiu atveju jis visiškai atsitiktinai vienus palieka gyventi prabangiai, o kitus stumia bedugnės krašto link. Jam priklauso abu – ir fariziejus, ir demonų apsėstasis. Ir apsvaigę nuo savo pergalių, ir mintimis nugrimzdę į nuodėmę – vienodai žūstantys žmonės. Šėto­nas rimtai susirūpina tik tada, kai žmogus stengiasi bendrauti ir už­megzti ryšį su Dievu. Jis supranta, kad jei tai įvyks, jis bus pasmerktas pralaimėjimui.

Kai žmogus parodo, kad norėtų pažinti Dievą, šėtonas sugniau­žia kumščius, grūmoja Dievui ir meta tokį pat iššūkį, kaip ir pasako­jime apie Jobą. Kartais Dievui atrodo, kad verta šėtonui leisti mus išbandyti – pažiūrėti, ar mes ieškome bendravimo su Dievu egoisti­niais sumetimais, ar vis dėlto mylime ir pasitikime Juo, nepaisant aplinkybių. Štai kodėl dažnai atrodo, kad kai imame ieškoti sąmoningo bendravimo su Dievu, iš karto pablogėja mūsų reikalai. Jei mes tai suprasime, tai ir toliau stiprinsime mūsų santykius su Dievu, ir toliau Juo pasitikėsime, – nesvarbu, kas vyksta mūsų gyvenime. Tada šėto­nas pralaimės.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!