Pažvelk giliau!
Atrask, tai kas nematoma

Pažvelk giliau!

Įžiebk meilės židinį!
Santykių ir šeimos patarimai Tau

Įžiebk meilės židinį!

ŽMONIŲ ŽVEJAI 0 2018-12-19 — 02:25

Jis tarė: „Eikite paskui Mane. Aš padarysiu jus žmonių žvejais“ (Mt 4, 19).

Evangelijos pagal Joną 21-ame skyriuje rašoma apie Jėzaus mokinius, kurie nutarė eiti žvejoti. Po žvejybos Jėzus paklausė jų: „Ar daug turite žuvies?“ Mokiniai visą naktį darbavosi ir nieko ne­sugavo. Tuomet Jėzus jiems liepė užmesti tinklą iš dešinės valties pusės. Tinklą reikėjo mesti būtent iš dešinės. Tai reiškė, kad jie anksčiau mesdavo ne iš tos pusės.

Mes neiškraipysime Šventojo Rašto, jei istoriją apie žuvų gaudymą pritaikysime šiandieniniam gyvenimui ir sulyginsime su žmonių pritraukimu prie Kristaus, nes pats Kristus kalbėjo ana­logiškai. Jis sakė: „Sekite Mane. Aš jus padarysiu žmonių žvejais.“ Taigi ko mes galime pasimokyti iš žuvų gaudymo istorijos bei Jėzaus susitikimo su mokiniais?

Galime įsivaizduoti, ką reiškia visą naktį žvejoti ir nieko ne­pagauti. Ar jums teko patirti ką nors panašaus? Dauguma krikš­čionių tai patiria. Jie stengiasi liudyti, bet nieko iš to neišeina. Sunku, kai prieš nosį užtrenkiamos durys. Slegiančiai veikia žinojimas, kad jūs visą naktį vargote ir nieko nepagavote. Sunku atlikti Dievo darbą naudojant vien tik žmogiškąsias priemones. Mes sukeliame daug triukšmo, sukeliame dideles bangas, o pa­gauname visiškai nedaug žuvų, kurios vėl nuslysta į jūrą. Tą patiria daugelis krikščionių.

Tačiau po baisios nesėkmės galime turėti ir nuostabų laimikį. Ne taip jau blogai darbuotis visą naktį ir nieko nesugauti, jei tai mus parklupdys ant kelių. Mūsų problema yra ta, kad mes kaip ir Jėzaus mokiniai, einame gaudyti pasitikėdami savimi. Kartais mes planuojame didelius dalykus bei daug dirbame įdėdami nemažai lėšų ir visapusiškai ruošiamės, tačiau patiriame nesėkmes, kadangi gaudome „ne iš tos valties pusės“.

Ką reiškia „ne ta valties pusė“? Tai yra ta pusė, kurioje žmogus pasikliauja savo jėgomis. Dešinioji buvo ta pusė, kur buvo Kristus. „Jėzus norėjo paskatinti juos užmesti tinklą teisingoje valties pusėje. Toje pusėje Jis pats stovėjo krante. Tai buvo tikėjimo pusė“ (Su meile iš Dangaus, 751p.). Kad būtume „žmonių žvejai“, reikalingas tikėjimas. Tokiais „žve­jais“ mes tapsime, jei susijungsime su Kristumi ir būsime paklus­nūs Jo mokymams.

Morisas L.Vendenas

autorius

Vaiva Paldavičienė. Kiti autoriaus įrašai

pasidalink

Rašyti komentarą

Komentarai

Komentarų kol kas nėra.

tavo komentaras

galerija

Daugiau — mūsų Flickr galerijoje

mes kitur

Kviečiame ir Tave prisijungti prie mūsų šiuose socialiniuose tinkluose!

prenumerata

Jau turime 40 prenumeratorius!

x

Gavėjas:

arba uždaryti langą

Jūs naudojate labai seną, lėtą ir nesaugią interneto naršyklę. Išnaudokite visas interneto galimybes — mes nuoširdžiai rekomenduojame išbandyti Firefox!