ŽŪSTANČIO PASAULIO VILTIS

Bus ženklų saulėje, mėnulyje ir žvaigždėse, o žemėje tautos blaškysis, gąsdinamos baisaus audringos jūros šniokštimo. Žmonės džius iš baimės, laukdami to, kas turės ištikti pasaulį, nes dangaus galybės bus sukrėstos (Lk 21, 25–26).

Jei aš būčiau gydytojas, o vienas mano pacientas būtų toks ligotas, kaip dabartinis mūsų pasaulis, pulčiau į neviltį negalė­damas jam kuo nors padėti. Žmogus, turintis silpną širdį, nebūtinai pasmerktas priešlaikinei mirčiai. Gerai jį slaugant bei jam sveikai gyvenant yra galimybių gyventi ilgai. Bet jei toks žmogus dar ištiktas vėžio ir tuberkuliozės bei plaučių uždegimo, ir dar išbertas ir užsikrėtęs vidurių šiltine, o jei dar prie viso šito jis patyrė vieną ar du infarktus, tai, faktiškai, jo šansai pasveikimui lygūs nuliui.

Tokioje būklėje dabartinis mūsų pasaulis. Baimė ir nerimas viešpatauja visur. Nuodėmės vėžys paplito po visas socialines struktūras. Nedorybė ir ištvirkimas meta iššūkį dorovės normoms. Klaidingi politiniai ir religiniai mokymai nuodija gyvybinius šalti­nius. Atmosfera užteršta nepakantumu ir neapykanta. Rodos, visas pasaulis yra ant pražūties ribos. Pirmąjį smūgį sudavė pirmasis pasaulinis karas. Po to buvo dar siaubingesnis – antrasis pasaulinis karas. Daugelio nuostabai, pasaulis atsigavo ir dabar gydytojai įnirtingai ieško priemonių, kad išvengtų kito smūgio. Mažai kas tiki, kad civilizacija jį atlaikys. Trys smūgiai – ir mirtis garantuota. Vienintelis problemos sprendimas – Jėzuje Kristuje, kuris greitai ateis įsteigti amžinosios savo Karalystės.

Septintosios dienos adventistai tiki Jėzaus Kristaus antruoju atėjimu. Šios tiesos jie moko, ją skelbia ir jos įsigyvendinimo lau­kia jau daug metų. Buvo laikai, kai visi, kurie tikėjo pasaulio pa­baiga, buvo vadinami panikieriais. Šiandien į juos žiūri kaip į realis­tus. Netgi mokslininkai ir valdžios veikėjai prieina išvados, kad toliau taip tęstis negali. Bet mes turime viltį. Mūsų viltis – atei­nantis Išgelbėtojas. Viltis, kad Jis ateis dangaus debesyse ir Jį pamatys kiekviena akis. Mes viliamės, kad Jis savo vaikus pasiims į namus ir bus padarytas galas nuodėmei bei liūdesiui. Mūsų pa­sitikėjimas nukreiptas į Jėzų. Būtent Jėzus vėl ateis. Būtent Jėzus mums ruošia dangaus buveines. Būtent Jėzus yra vienintelė šio žūstančio pasaulio vilčių tvirtovė.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.