ŽVELGIANT Į ANTGAMTINIUS REIŠKINIUS

Jis daro didžius stebuklus, net žmonėms matant nuleisdina ugnį iš dangaus į žemę. Jis klaidina žemės gyventojus ženklais, kuriuos jam leista daryti žvėries akyse. Jis liepia žemės gyventojams padaryti atvaizdą žvėries, kuris gavo žaizdą nuo kalavijo, tačiau išgijo (Apr 13, 13–14).

Velnias Šventajame Rašte yra pavadintas riaumojančiu liūtu. Klastingiausią savo apgaulę jis pasiliko pabaigai. Jo tikslas pražudyti ne tik griovyje besivoliojančius girtuoklius, bet ir šventus žmones, kurie lankosi Maldos namuose. Vienas iš jo metodų yra stebuklų darymas bei efektingi reginiai.

Daugelis mėgsta įvairiausias sensacijas. Nėra prasmės tai neig­ti. Susidūrus su kokiu nors neįprastu šokiruojančiu reiškiniu, galima iš visų jėgų stengtis atrodyti visiškai ramiu, tačiau vis tiek patiriam gilų vidinį sukrėtimą. Jeigu kas nors mūsų Maldos namuose su kėde pakiltų ligi lubų, mes būtu­me didžiai nustebę. Tai būtų sensacija. Dėl įvairiausių priežasčių mes stebimės jau dabar, bet labiausiai stulbinantys įvykiai mūsų dar laukia ateityje!

Galbūt mes stebėjomės, kai kas nors kam nors pažadėdavo pasakiškus dalykus. Pavyzdžiui, kai buvau studentas, girdėjau, kad Henris Fordas (H. Ford) žada padovanoti savo markės automobilį už tam tikram įvykiui išleistą monetą. Buvo manoma, kad tokių mo­netų yra nedaug. Kartą mano tėvas mieste skelbė Evangeliją. Kaip jūs manote, ką aš radau aukose? Aš radau vieną iš tų monetų, už kurią buvo žadamas automobilis. Greit ją pakeitęs kita moneta, aš nuskubėjau ją nusiųsti reikiamu adresu. Pagaliau iš ten atėjo laiškas, kurį aš gavau iš Henri Ford valdybos. Laiške buvo išreikštas apgai­lestavimas. Ir tai buvo viskas, ką aš gavau.

Jėzaus laikais nepaprasti ir stulbinantys reiškiniai labai veikė Jo mokinius. Apie tai galima perskaityti Evangelijoje pagal Luką. Septyniasdešimt mokinių buvo gavę jėgą iš pačio Viešpaties ir grįžę jie su giliu jauduliu pasakė: „Viešpatie, mums paklūsta net demonai dėl Tavo vardo“ (Lk 10, 17). Jie buvo stulbinančių įvykių liudininkai. Prašau man atleisti už Jėzaus žodžių perfrazavimą, tačiau faktiškai Jis atsakė: „Čia nėra nieko ypatingo.“ Jis sakė, kad demonas jau seniai buvo numestas iš dangaus tarsi žaibas. Jėzus vėl stengėsi nukreipti jų dėmesį į esminius išgelbėjimo klausimus. Šiandien su­sidurdami su nepaprastais ir antgamtiniais reiškiniais mes irgi turime atminti, kad pati nuostabiausia ir didžiausia žinia yra žinia apie išgelbėjimą per Jėzų.

Morisas L.Vendenas

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.