Gavę kvietimus dalyvauti “Generalinėje konferencijoje”, tarnautojai iš penkių JAV valstijų 1860 metais rugsėjo 28 dieną suvažiavo į Battle Creek, Mičigane. James White’as, kuris buvo vienas iš šio susitikimo iniciatorių ir organizatorių paragino steigti organizaciją, kuri turėtų galimybę legaliai leisti knygas.
Šiai idėjai buvo pritarta, tačiau be pavadinimo jokia organizacija teisiškai egzistuoti negali, o tai reiškia, kad negalėtų įgyvendinti ir to, dėl ko ji buvo kuriama. Kai kurie “Generalinės konferencijos” dalyviai pasisakė prieš pavadinimo parinkimą, bijodami, kad Adventistai taps tik dar viena krikščioniška denominacija, o gal būt net blogiau – taps „Babele” (žodis apreiškimo knygoje naudojamas apibūdinti sumaiščiai ir pasaulietiškumui).
Nežiūrint nuogąstavimų, visgi buvo apsispręsta ieškoti tinkamo pavadinimo.
Vienas iš daugiausiai pritarimo balsų sulaukęs pavadinimas buvo “Dievo Bažnyčia”. Tokiam pavadinimui pritarė ir James White’as. Kiti manė, kad toks pavadinimas skambėtų pernelyg pasipūtėliškai, be to jis buvo naudojamas ir kitų bažnyčių. Galų gale buvo pasiūlytas “Septintosios dienos adventistai”, pavadinimas, už kurį balsavo daugelis susirinkusiųjų. Kai pavadinimas leidyklai buvo išrinktas, delegatai balsavo už tai, kad tas pats pavadinimas turėtų būti rekomenduojamas ir bažnyčioms.
Taigi 1860 metų spalio 1 dieną buvo pasirinktas pavadinimas, kuris, kaip vėliau rašė Elena Vait, skirtas “tinkamai atspindėjo musų tikėjimo vertybes”.
Tuo metu buvo 2500 Septintosios dienos adventistų Bažnyčios narių, kurių dauguma gyveno JAV šiaurės rytuose ir pietryčių Kanadoje. Šiai dienai adventistais save laiko apie 16 milijonų žmonių visame pasaulyje.
Daugiau informacijoa apie šią datą, Bažnyčios pavadinimo reikšmę ir istoriją:
www.150sda.org
www.adventist.org
O taip pat:
Video apie bažnyčios pavadinimo reikšmę (en)
Poklabis su Septintosios dienos adventistų Bažnyčios Lietuvoje Prezidentu – Vyskupu Bertold Hibner